O nabytí areálu za 36 milionů korun, kde v minulých letech sídlila Albrechtova střední škola a který původně patřil Moravskoslezskému kraji, rozhodli zástupci českotěšínské radnice už vloni. Na sklonku letošního června jej pak převedli právě na zdejší DDM.

„Tímto krokem město od kraje zdarma nabylo majetek za několik desítek milionů. Těší nás, že jsme jej mohli poskytnou Domu dětí a mládeže, který tak bude moci fungovat v daleko lepších prostorech, a to navíc s bonusem vlastní velké tělocvičny,“ přiblížil starosta Českého Těšína Vít Slováček.

A právě zmiňovaná tělocvična je podle Zdenky Burdy z českotěšínského DDM největším dárkem, jaký si organizace mohla přát. Nemluvě o nové zahradě, kterou prý ocení především děti z příměstských táborů a během celoměstských akcí.¨„V naší stávající (a prostorově omezené) budově v Hrabinské ulici tělocvičnu bohužel nemáme. Přitom do kroužků, z nichž velký zájem je hlavně o ty sportovní, máme zapsáno přes 800 dětí,“ uvedla Burda.

„Není proto divu, že jsme naše aktivity museli rozdělit do tří center napříč městem a k pohybovým kroužkům se pak s dětmi scházet v tělocvičnách různých škol. Díky novému areálu ve Frýdecké ulici se však po letech můžeme sloučit do jedné budovy a přijmout také větší množství dětí, než doposud,“ vysvětlila zástupkyně Zdenka Burda s tím, že se stěhováním už DDM začalo. Postupné přesídlení by pak chtělo stihnout v průběhu tohoto roku.

„Bude tady ještě hodně práce, ale o to hezčí nás čeká výsledek. V příštím roce navíc oslavíme 70 let od založení domu dětí a nové prostory tak budou krásným dárkem,“ uzavřela Burda.