Kuriózní dopravní značení se v těchto dnech objevilo v Datyňské ulici ve Vratimově u nedaleké základní školy. Omezující pruh svádí dopravu přes záliv autobusové zastávky Nová škola.

Plná čára a chystaný betonový mys mají donutit řidiče k opatrnosti a pomalé jízdě. Motoristé totiž nedodržují „třicítku", a poblíž autobusové zastávky se pohybuje spousta dětí a školáků. V lokalitě již došlo i k několika závažným dopravním nehodám.

Toto netradiční dopravní řešení má ale mezi obyvateli Vratimova i své odpůrce a kritiky.

„Stačil semafor, který zastaví při překročení rychlosti jako u jiných škol. Proč tam rovnou neudělají malý kruhový objezd? Sice je fajn, že se v našem městě konečně něco děje, ale nebylo by od věci u toho trochu přemýšlet," kritizují rozhořčení obyvatelé projekt města.

Jenže ani s omezovacím pruhem si někteří řidiči nedělají těžkou hlavu a normálně jím projedou, ani nezpomalí.

Názor odborníků

V tom by jim měl zabránit betonový mys, který by se v těchto dnech měl začít stavět s plánovaným dokončením do čtrnácti dnů.

„Hledali jsme řešení, jak tuto nebezpečnou oblast zajistit tak, aby se předcházelo úrazům. Vím, že lidé toto omezení kritizují, ale na projekt jsme přizvali dopravní inženýry a odborníky z dopravní policie, kteří navrhli betonový mys jako nejlepší řešení. Z laického pohledu se to může jevit špatně, ale dám raději na hlas expertů. Tomuto projektu jsme věnovali hodně času a pozornosti," řekla Deníku starostka Vratimova Dagmar Hrudová s tím, že omezovací pruh má dopravu zpomalit a donutit řidiče, aby dodržovali rychlost třicet kilometrů v hodině.

„Mys je navržen tak, aby jej mohly objet i kamiony. Není v našich silách, abychom těžkou nákladní dopravu odsud vykázali, protože by tady musela existovat nějaká objízdná trasa," dodala na závěr starostka.