Účastník loňského mistrovství světa, který byl členem reprezentace i na olympijských hrách v Pchjongčchangu 2018, přerušil kariéru kvůli problémům s alkoholem. Předčasně ukončil smlouvu v Třinci a šel se léčit. Na přelomu roku už ale začal trénovat a několikrát potvrdil, že ještě v této sezoně chce někde chytat. Ideálně v zahraničí.

"Máme dva dobré brankáře, kteří se v průběhu sezony střídali, ale když se objevila tato šance, bylo těžké ji odmítnout. Bartošák je velmi dobrý gólman, který zvedne náš tým ještě o úroveň výše," řekl sportovní manažer MODO Fredrik Glader na klubovém webu.

Bartošák přiletěl do Örnsköldsviku, kde klub sídlí, již ve středu a z tribuny sledoval výhru nad vedoucím Björklövenem 4:2, po které druhé MODO stáhlo ztrátu na první místo na čtyři body.

Z těžkého období jsem vyšel silnější, říká

"Prošel jsem si těžkým obdobím, ale po pomoci odborníků jsem z toho vyšel silnější. Teď už se těším, až začnu hrát za MODO a s rodinou se přestěhujeme do Örnsköldsviku a začneme novou kapitolu života," řekl Bartošák, jenž bude v případě, že tým postoupí do nejvyšší soutěže, chytat za MODO i v další sezoně.

MODO sice momentálně působí ve druhé nejvyšší soutěži, patří ale mezi slavné švédské kluby. V letech 1979 a 2007 získalo mistrovský titul, mezi jeho odchovance patří například Peter Forsberg, Markus Näslund nebo bratři Daniel a Henrik Sedinové. Z českých hráčů v něm v minulosti působili například Miloslav Hořava, Martin Hosták, Jiří Vykoukal, František Kaberle, Roman Málek nebo naposledy Radek Smoleňák.