Muzeum Těšínska v ulici Hlavní třída v Českém Těšíně svou historickou budovu opět slavnostně otevřelo veřejnosti letos v létě. Tedy na 100. výročí města. V multimediální expozici se seznámíte s přírodními poměry, s počátky dolování uhlí, etnografickými, uměleckými a jinými sbírkami nebo rodem Piastovců až po první republiku. Expozice je doplněna řadou projekcí, dotykovými monitory a interaktivními prvky.

Podívejte se na fotogalerii z Archeoparku Chotěbuz-Podobora

Podobně je koncipována i moderní expozice ve zmíněném archeoparku, který se nachází v přilehlé obci Chotěbuz. Kvůli opravám je nyní uzavřen venkovní areál, vnitřní prostory toho ale i tak nabízejí spousty. Hned vedle areálu archeoparku se pak nachází oblíbená restaurace a výletní místo Rybí dům. Ta se specializuje nejen na rybí menu, v areálu najdete i atrakce pro děti, rybníček či stálou expozici obřích akvárií s rybami především českých vod. 

K TÉMATU

Veškeré informace o otevíracích dobách a další podrobnosti o Muzeu Těšínska najdete na webu www.muzeumct.cz, kde zjistíte i možnosti návštěvy dalších poboček muzea v regionu Těšínského Slezska. Těch je v okolních městech a obcích několik, více v tomto internetovém odkazu. Vše potřebné o Archeoparku v Chotěbuzi najdete na webu www.archeoparkchotebuz.cz, provoz, nabídku a atrakce v Rybím domě hledejte zde