Havířovskou rodačku teď čeká celostátní finále, ona sama ale doufá, že vítězství ji pomůže především v další dobročinné práci.

„Moc mě to potěšilo a zároveň nakoplo k dalším aktivitám. Připravuji 3. Benefiční koncert, moc se na to těším a věřím, že titul využiji ku prospěchu potřebných,“ říká Bohdana Pufferová.

„Pro mě to vítězství bylo velkým překvapením. Bylo mi ctí být mezi nominovanými ženami, které jsou úžasné osobnosti a všechny by si toto ocenění určitě zasloužily. Mé okolí mi posílá krásné gratulace a podporují mě zejména tím, že chodí na naše charitativní akce,“ doplňuje Bohdana Pufferová k ocenění.

Bohdana Pufferová, vítězka jubilejního desátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu za Moravskoslezský kraj.
Ocenění Žena regionu získala v našem kraji Bohdana Pufferová

Charitě se věnuje již několik let. Mimo jiné stojí v čele kapely Souznění, ve které hraje spolu s klienty denního stacionáře Santé Mikádo v Havířově. Tam začala docházet coby dobrovolnice, k tomu přibrala zmíněno kapelu, kterou nyní vede se svou mámou Libuší Heřmanovou a kamarádem Honzou Foltýnem.

A je to právě Souznění, které pravidelně vystupuje v rámci další činnosti, které se Bohdana Pufferová neúnavně věnuje, charitativní akce pro potřebné lidi. „Tady patří velký dík organizaci Adra, která mi vždy podá pomocnou ruku a realizuje akce se mnou, velkou oporou je i má dcera Tereza, která se na akcích rovněž podílí,“ vysvětluje dále Bohdana Pufferová.

Evropský den jazyků na střední škole Dakol.
Cizí jazyky a jídlo pro mlsné jazýčky spolu na Dakolu

A co jí samotnou vlastně přivedlo k charitě? „Moc ráda pomáhám druhým, někdy stačí jen úsměv na tváři a nebýt lhostejný k okolí. Cítím také jako velké štěstí, že mám dvě zdravé děti. Toho si vážím. Každý takové štěstí nemá a proto je třeba pomoci těm, jejichž osud je složitý. Každý můžeme něčím přispět,“ dodává Bohdana Pufferová.

Z karvinského regionu mezi deseti nominovanými osobnostmi Ženy roku byly také Věra Fryzová, teta z Dětského domova Srdce v Karivné. Mimo tuto práci vede taneční hodiny pro dospělé a s dětmi z domova pravidelně nacvičuje taneční vystoupení.

Další nominovanou ženou je Dagmar Knýblová z Bohumína, zakladatelka volnočasového ženského sdružení Alma Mater. Spolek mj. pro Český národní registr dárců dřeně pravidelně pořádají nábory a hledají nové potenciální dárce.