„Je pro nás velké zadostiučinění a současně mimořádný úspěch. Zadostiučinění proto, že před rokem byl náš vánoční strom doslova mediální otloukánek a v různých anketách končil na opačných pozicích, přestože byl hodnocen v ještě nedokončené podobě. Letošní vítězství je pro nás o to cennější. A mimořádný úspěch je to vzhledem k počtu hlasů, které náš strom získal. Svědčí to o tom, jak jsou lidé – žijící i nežijící v Bruntále – schopni se semknout a podpořit naše město. To je velmi důležité, protože nám všem to současně dává naději, že společně zvládneme tuto náročnou dobu i další výzvy," svěřil Deníku starosta úspěšného Bruntálu Petr Rys.

Nutno říci, že město neponechalo nic náhodě a my sami smekáme, před jejich nápaditou podporou hlasování především na sociálních sítích - za všechny alespoň jedna z nich:

Nálet, který nádherně vyrostl

A my můžeme prozradit, že Bruntál má také milou tradici: každoročně vybírá jméno pro svůj nazdobený vánoční strom. Už měli například Laskaváček nebo Radovánek… Letošní strom vyrostl a křestní jméno dostal po svém majiteli Janu Bachroňovi, který ho před půlstoletím lety zasadil.

„Rodiče dělali v lese a z lesa si jej donesli. Tatínek jej zasadil. Byl to nálet a je neuvěřitelné, jak krásně vyrostl. Na zahradě jsme jich měli víc, ale postupně jsme si je brali. Tento byl poslední. Byla to poslední památka na tatínka. Zemřel před deseti lety,“ svěřila se Ludmila Vozihnojová, která strom nabídla občanům Bruntálu - VÍCE ZDE.

Stříbro patří Ostravě-Porubě

close Ostrava-Poruba má svůj vánoční strom na Hlavní třídě na středovém pásu naproti Alšova náměstí. Snímky zaslala Pavlína Nováčková. info Zdroj: Pavlína Nováčková zoom_in

Dlouhou dobu v hlasování na paty vítěznému Bruntálu šlapal ostravský obvod Poruba. S téměř šesti tisíci hlasy nakonec obsadil velmi pěkné druhé místo a získal pomyslnou stříbrnou medaili pro svůj opravdu ztepilý smrk.

Obvod letos neměl „cestu“ k tak krásnému vánočnímu symbolu zcela jednoduchou. Jedná se vlastně o třetí volbu. Kmen původního vyvoleného byl bohužel příliš velký, na druhém se objevila podélná prasklina kmene, která mohla způsobit jeho rozlomení. Ale jak zní i z radnice - konec je jako z pohádky, kde taky většinou platí všeho dobrého až do třetice - VICE ZDE

Také Poruba prokázala úžasný patriotismus a v hlasování Bruntálu opravdu velmi zdatně konkurovala. Za všechny výzvy níže zveřejňujeme pěkné vánoční video (někdy je potřeba několik sekund počkat, než se načte):

Starostka Poruby Lucie Baránková Vilamová sportovně pogratulovala Bruntálu k prvenství, zároveň ji potěšil patriotský přístup porubských obyvatel a ujistila, že pro ně je nejkrásnějším stromkem právě ten jejich. „Především bych chtěla pogratulovat Bruntálu k vítězství. Druhá místo je pěkné, ale přiznám se, že jsme pomýšleli na vítězství. Hledaní vánočního stromu pro Porubu byl letos velký příběh, kdy to nějakou dobu vypadalo, že vůbec žádný strom nebudeme mít. Nakonec to díky společnosti Ostravské městské lesy a zeleň dopadlo dobře a my jsme získali stromeček, který je pro nás osobně nejkrásnější v kraji. Ankety jsem se sama zúčastnila a své hlasy poslala i spousta mých známých i zaměstnanců úřadu. Vím o tom, že spousta lidí si to vzala za své a dokázala zmobilizovat celé své okolí. Těší mě, že se ukázalo, jací jsou Porubané patrioti, a že jim na místě, kde žijí, záleží. Všem jim za to děkuji,“ řekla starostka Baránková Vilamová.

Bronzový Horní Benešov

close Horní Benešov má svůj vánoční strom na náměstí před místním úřadem. Jedná se o jedličku. Snímek zaslala Klára Kelemenová. info Zdroj: Klára Kelemenová zoom_in

Bronzová medaile z naší ankety putuje do Horního Benešova. Jeho třpytivá vánoční pýcha získala rovněž úžasných 2039 hlasů a my gratulujeme!

„Hlasování se na našich webech krásně rozjelo. Doufám, že jste jej s napětím sledovali stejně jako my. Moc děkujeme všem, kteří nám snímky vánočních stromů do ankety zaslali a zároveň i těm, kteří je následně svými hlasy pilně podporovali. Bylo pro nás příjemným překvapením, kolik z vás se příkladným způsobem do ankety zapojilo,“ nechal se slyšet Aleš Uher, šéfredaktor Deníků na střední a severní Moravě. 

Jak uspěly další stromy v anketě Deníku se můžete podívat zde.

Níže ve fotogaleriích se můžete také podívat nejen na rozzářené vánoční stromy z MS kraje, ale i vánoční výzdobu v ulicích měst Moravskoslezského kraje.

Fotogalerie: Vánočně rozzářené stromy v MS kraji

OPAVA

Fotogalerie: Vánoční výzdoba v Opavě

KARVINÁ

Fotogalerie: Vánoční výzdoba v Karviné

HAVÍŘOV

Fotogalerie: Vánoční výzdoba v Havířově

OSTRAVA - centrální náměstí

Fotogalerie: Adventní centrum Ostravy

KRNOV

Fotogalerie: Vánoční výzdoba v Krnově, listopad 2020

OBCE NA KRNOVSKU

Fotogalerie: Obce na Bruntálsku a Krnovsku odstartovaly advent

ŠTRAMBERK

Fotogalerie: Moravský Betlém je plný betlémů

ORLOVÁ

Fotogalerie: Vánoční výzdoba v Orlové

BRUNTÁL

Fotogalerie: Vánoční strom v Bruntále

OSTRAVA - rozsvícení stromu

Fotogalerie: Rozsvěcení vánočního stromu Ostrava