Most Miloše Sýkory, kostel a hřbitov v Ostravě-Radvanicích, ulice ve Vítkovicích a Mariánských Horách, atletický ovál v Porubě nebo okolí třebovické elektrárny se během tří minulých dnů proměnily v místa děje, kde se hodně běhalo, ale i žádalo o ruku a smutnilo nad ztrátou partnera…

Právě v těchto i na dalších místech Ostravy, ale také Moravskoslezského kraje natáčeli dánští filmaři některé části kriminálního seriálu DNA.

PŘINÁŠEJÍ PENÍZE

„U projektu byla Moravskoslezská filmová kancelář od chvíle, kdy dánská produkce začala uvažovat, že by se během natáčení mohla přesunout i mimo Prahu. Samotnému natáčení předcházely důkladné a rozsáhlé obhlídky lokací, které jsme pomáhali organizovat, tipovali jsme lokace a hledali nejrůznější témata. V další fázi jsme asistovali při organizaci ubytování pro štáb, při jednání na úřadech a policii, poptávání mnoha místních služeb, třeba plošin či security, dopravy, úklidu až po trenéra běhu pro hlavní hrdinku, která má ve scénáři pro Ostravu spoustu ‚běhacích‘ scén,“ uvedla Hana Vítková z Moravskoslezské filmové kanceláře s tím, že štáb čítá přes sedmdesát lidí a produkce během příprav a natáčení v regionu utratí zhruba 3,5 milionu korun.

Autorem scénáře seriálu je známý dánský scenárista Torleif Hoppe, režisérem Henrik Ruben Genz, který má na svém kontě například film Ukrutně šťastni, oceněný Křišťálovým glóbem v Karlových Varech (2008). Tým realizátorů doplnil také Jørgen Johansson, jeden z nejlepších skandinávských kameramanů.