David Pastrňák zažil skvělou sezónu, dokud nepřišlo zranění ramena a poté neúčast na mistrovství světa v Rize. Všem je ale nyní jasné, že hlavním důvodem jeho neúčasti na MS byl právě očekávaný porod jeho přítelkyně.

„Všichni vědí, co pro mě znamená národní tým. Nikdy jsem neodmítnul. Vždycky to je obrovská čest. Ale teď jsem se musel omluvit. Chtěl jsem být nablízku přítelkyni,“ přiznal Pastrňák pro iSport.

„Seznamte se s Freyou Ivy Pastrnak,“ oznámila na Instagramu narození dcery její maminka Rebecca Rohlson. Hokejista k fotografii přidal i hashtag#tátaprincezny.

Před dvěmi lety pár zasáhla smutná zpráva, když jejich první syn Viggo zemřel pouhých šest dní po narození. „Viggo Rohl Pastrnak 17. června 2021 - 23. června 2021. Shlíží na nás anděl a říkáme mu syn. Navždy tě budeme milovat,“ napsal tenkrát hokejista pod černobílou fotografii syna. Tentokrát ale čekání na druhého potomka udržela dvojice v tajnosti.

Osmý ročník tenisového turnaje čtyřher Residomo AZ Open, 27. července 2019 v Havířově. Na snímku (zleva) Jakub Pastrňák, Marcela Ziembová (maminka Davida Pastrňáka), David Pastrňák.
David Pastrňák. Skromná hyperaktivní hvězda, která má vztah k Havířovu i Karviné

Pod fotografiemi dcery a celé rodiny hned gratulovali i „Pastovi“ hokejoví kolegové Michal Kempný, Filip Chytil nebo Jakub Vrána.

Sezóna snů

Pasta byl v roce 2014 draftován týmem Boston Bruins, kde letos zažil sezónu snů, když překonal hranici sta kanadských bodů. Magickou metu pokořil do té doby z českých či dříve československých hráčů jen Jaromír Jágr.