A jsou připraveni rodičům ubrat starost a děti během podzimních prázdnin zabavit. Nabídka je velmi pestrá.

Krajské středisko volného času Juventus Karviná pořádá pro školou povinné děti příměstský tábor. Ten se koná od 25. do 30. října v Přírodovědné stanici v Karviné-Ráji, kde se děti seznámí s chovem vybraných živočichů, vyrazí i do terénu, kde budou pozorovat živočichy v přírodě, anebo pojedou na celodenní výlet.

To ale není všechno. „Děti mohou společně s rodiči strávit pár dní na horské chatě Kamenitý v Dolní Lomné. I tam se děti naučí poznávat volně žijící živočichy a rozeznávat bylinky, zahrají si spoustu her a vyzkouší svou odvahu při noční stezce," řekla Júlia Sladkowská z Juventusu. Tento tábor se koná rovněž od 25. do 30. října.

Havířov také nabídne dětem příjemnou alternativu, jak strávit podzimní prázdniny. Středisko volného času Asterix pořádá také od pátku do středy tábor, a to ve Pstruží, kde bude celý program zaměřen především na geocaching.

Středisko Don Bosko pořádá 29. října výlet na Filipku, o den později pak Schodišťový maraton. Středisko Šumbark a klub Maják pořádají příměstský tábor, jehož program můžete najít na webových stránkách střediska. V Bohumíně si ve středisku K3 připravili také zábavné akce pro děti. V úterý se chystá výtvarná dílna, při které se budou vyrábět čarodějnice z přírodních materiálů, a v úterý i středu dopoledne si můžete zahrát deskové hry.