Jak uvedla polská média, karanténě se vyhnou také lidé přijíždějící do Polska ze zahraničí také v případě, že předloží osvědčení o očkování vakcínou proti covidu-19 schválenou Evropskou unií.

Další výjimku z karantény po příjezdu do země budou mít podle nového nařízení polské vlády také děti předškolního věku a studenti, kteří docházejí do škol v Polsku nebo sousední zemi, popřípadě jejich opatrovníci, doplnil server onet.pl.

Upravená opatření zahrnují mimo jiné také zpřísnění podmínek návštěvy kasín a míst provozujících herní automaty, kde hosté už nebudou smět konzumovat jídlo a nápoje.

Hranice zůstane otevřená

Jižní hranice Polska (s ČR a Slovenskem) ale nebude uzavřena jako tomu bylo loni na na jaře. Polské policejní hlídky však budou provádět v příhraničních regionech namátkové kontroly koronavirových testů. Hlídek má být více než doposud.

Server wp.pl v úterý napsal, že polská vláda by měla a své plány opatření proti šíření koronaviru oznámit do této středy. „Podle veřejných prohlášení polských vládních představitelů lze očekávat, že ke zpřísnění režimu na polsko-českých státních hranicích v souvislosti s epidemickou situací v ČR, dojde během nadcházejícího víkendu, eventuálně na začátku příštího týdne. Polská strana formu nového režimu, jež má na polské-české státní hranici platit, teprve vypracovává," řekl ČTK tajemník českého velvyslanectví v Polsku Jaromír Vejrych.