Akce se konala v pondělí odpoledne na bývalém parkovišti nákladních vozidel v Horní Suché. „Dali jsme kolegům ze sousedních sborů vědět, že bychom uspořádali výcvik, který jsme doposud neprováděli. Úkolem je vytvořit z proudnic Vodní ulici, která se používá například při rozsáhlejších požárech lesních porostů. Protože jsme takovou situaci ještě nikdy netrénovali, budeme odhalovat chyby a nedostatky," vysvětlil velitel pořádající jednotky SDH Havířov Město Emanuel Došlík.

K výcviku přijeli dobrovolní hasiči z havířovských Životic, Horní Suché, Albrechtic, Stonavy, Těrlicka, Hradiště a Horních Bludovic. „Určitě je dobře, že se hasiči setkávají i mimo ostré zásahy, protože se navzájem lépe poznají. Dnes se s námi účastní také nová jednotka v okrese, Horní Bludovice, která přešla z Frýdecko-Místecka. Je to pro ně vlastně první společný výcvik," řekl okrskový starosta Petr Molin.

Zatímco strojníci propojili své automobilové cisterny do série, aby průběžně doplňovali vodu, jejich kolegové natáhli vedení do prostoru parkoviště. Od rozdělovačů pak napájeli šest proudnic na pravé a šest proudnic na levé straně, aby vznikla požadovaná Vodní ulici.

„Jak se dalo očekávat, ne vše se podařilo tak, jak by to správně být mělo. Problémy nám dělalo průběžné doplňování cisteren, kdy místy v prvním voze voda docházela. V tomto případě šlo o potíže v dorozumívání strojníků, kteří se navzájem u hlučných strojů neslyšeli. V jednu chvíli se ale skutečně podařilo Vodní ulici vytvořit," řekl v závěru Došlík.

Zdroj: Youtube