Hmyzí pochoutky, žabí stehýnka a nejrůznější druhy exotického masa byly k vidění i zakousnutí na Extreme food festivalu v Ostravě, který se konal v sobotu v Trojhalí u nákupního centra Forum Nová Karolina.

Extreme Food Festival v Trojhalí, 5. listopadu 2022, Ostrava. Maxijedlík Jaroslav Němec.
VIDEO: V Ostravě padl světový rekord v pojídání kuřecích pařátů, podívejte se

Návštěvníci nadšeně, zvědavě i s neskrývanými obavami procházeli kolem jednotlivých stánků. Prodejci se je snažili nalákat na hmyzí speciality přímo připravené k jídlu nebo zabalené a nachystané k prodeji. Kdo by odolal hmyzímu lízátku nebo čokoládě?

Termální pramen Kalameny na Slovensku. Podzim 2022
VIDEO: Kousek od hranic. Slovenské termály nebývají levné, tyhle jsou ale zdarma

Mnozí si kupovali i cvrččí chipsy s různými příchutěmi, například chilli. „To si dám k televizi,“ prohlásil mladý muž. Zájem byl také o různé druhy masa, například zebří, krokodýlí, pštrosí či bizoní. V nabídce nechyběly ani šnečí delikatesy a žabí stehýnka. Na své si přišli i milovníci pálivých omáček, a to hned u několika stánků.

Světový rekord Maxijedlíka 

Na festivalu se představil Jaroslav Němec známý pod přezdívkou Maxijedlík, který vyhrál řadu soutěží v pojídání všeho možného. V Ostravě zdolal neuvěřitelné množství kuřecích pařátů (přes půldruhého kilogramu) a připsal si na své konto další světový rekord - více zde.