Podezřelý předmět byl nalezen v sobotu odpoledne. 

"Po dohodě s majitelem domu jsem uklízel sklep, kam lidé nanosili různé věci. Když jsem objevil náboj, bylo mi hned jasné, že to může být nebezpečné. Byl jsem na vojně, takže jsem věděl, že jde asi o dělostřelecký náboj. Okamžitě jsem volal policii a také jsem obešel všechny nájemníky a řekl jim, co se stalo. I policisté řekli, že to může být skutečně ostrý náboj, protože dovnitř nikdo nevidí a proto volali pyrotechnika a hned evakuovali i ostatní nájemníky" řekl Bertyn Čopák. 

Pyrotechnik z frýdecko-místecké základny nález prohlédl a zjistil, že se jedná skutečně o válečnou munici. Konkrétně šlo o náboj z doby 1. světové války, který neobsahoval třaskavou náplň.

"Bylo dobře, že bylo místo zajištěno a obyvatelé domu evakuováni. Zjistil jsem, že se jednalo o rakousko-uherský dělostřelecký granát ráže 37 mm používaný v době 1. světové války. Munici jsem prohlédl a zjistil, že neobsahuje žádné pyrotechnické slože," řekl bezprostředně po ukončení prohlídky policejní pyrotechnik Petr Hulva. 

Nález odvezl a nájemníci se mohli vrátit domů.

Zásah policejních pyrotechniků se ve městě odehrál už ve čtvrtek. Děti z mateřské školy našly při procházce na městské sjezdovce obranný granát. I u něj bylo zjištěno, že neobsahuje náplň a někomu patrně dříve sloužil jako ozdobné těžítko.