Vstávaly ve čtyři ráno. V pět už byly v pekárně pana Adámka v nedalekých Dolní Domaslavicích, a zadělávaly těsto na koláče. Dožínkové. Ženy ze stonavského PZKO takto trávily poslední srpnovou sobotu už pošesté, od doby obnovení tradice Stonavských dožínek.

Ty se ale stejně jako loni kvůli koronavirovým opatřením nekonaly, a tak domácí koláče jsou vítaným zpestřením konce prázdnin, když už se samotná slavnost nekoná.

V Petrovicích se po roční pauze opět konala Obecní slavnost. Nechyběly pouťové atrakce, hudební program, dobré jídlo a pití, a letos poprvé si mohli lidé prohlédnout i zemědělskou techniku.
OBRAZEM: Petrovická Obecní slavnost: hudba, jídlo, kolotoče i výstava traktorů

„Lidé ve Stonavě se na dožínky vždycky těší. A protože situace je, jaká je, chtěli jsme jim udělat radost aspoň těmi koláči,“ říká Emílie Lukoszová ze stonavského PZKO.

Čtyři tisíce koláčů

Když před šesti lety pekly na dožínky koláče poprvé, udělaly 25 kilogramů těsta. „Zájem byl ale takový, že koláče byly hned pryč,“ vzpomíná s úsměvem Lukoszová.

I proto dnes chystají těsta jednou tolik. A upečou z něj přes čtyři tisíce koláčů.

Stonavské dožínky se letos v tradiční podobě nekonaly. Oblíbených dožínkových koláčů se ale Stonavané dočkali. Upekly je ženy z tamní PZKO.Stonavské dožínky se letos v tradiční podobě nekonaly. Oblíbených dožínkových koláčů se ale Stonavané dočkali. Upekly je ženy z tamní PZKO.Zdroj: Deník/Tomáš Januszek

Okolo deváté je v rodinné dolnodomaslavické pekárně cvrkot. Ve vozících jsou desítky plechů s bochánky. Výroba koláčů se odehrává kolem dlouhého stolu, kde je asi 15 žen tvaruje, maže rozpuštěným máslem, na těsto klade tvaroh, mák, povidla a samozřejmě posypku. Těm nosí plechy s bochánky dva muži pomocníci. Plechy s hotovými koláči zase přemisťují zpět do vozíků. Až budou plné, půjdou do pece, která už je, soudě dle sálajícího tepla, rozehřátá na potřebnou teplotu.

V Karviné na Lodičkách se konal 11. ročník česko-polské hudební přehlídky Dolański Gróm. Hlavními hvězdami byli Ewa Farna a britský zpěvák Ray Wilson.
Ewa Farna a Ray Wilson roztančili karvinské Lodičky na Dolańském Grómu

„Jaké koláče děláme? Tradiční – tvarohové, makové, povidlové, s jablky či s ořechy,“ říká Marta Orszuliková. A čím jsou ty koláče jiné, výjimečné? „Třeba proto, že jsou dělané ručně a pečené v domácí pekárně. A taky jsou upečené s láskou,“ dodává s úsměvem Adam Nalewajka, jeden ze čtyř mužů, kteří stonavským pekařkách pomáhají.

Upečeno bylo okolo poledne. Silní muži přepravky s koláči naskládali do dodávek a převezli do Stonavy, kde se v domě PZKO prodávaly. Už před zahájením prodeje v 15 hodin se od okýnka před jídelnou táhla dlouhá fronta. Koláče z přepravek rychle mizely, ale podle pekařek se letos dostalo na všechny.