Po dvou týdnech se na Karvinsku v úterý opět objevila exotická krajta – tentokrát živá v Petřvaldu na zahradě. Při sekání trávy na zahradě ji objevil majitel pozemku, schovávala se pod plechem u kůlny.

Hasiči nejprve vystříkali – kvůli znemožnění úniku krajty na nedostupná místa – kůlnu a její okolí desinfekčním prostředkem, používaným obvykle proti covidu. „Ten totiž obsahuje alkohol, a ten hadi vůbec nemají rádi,“ předával slova kolegů mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Šestimetrová krajta mřížkovaná způsobila poplach v Českém Těšíně. Plula řekou Olší, ze které ji vytáhli přivolaní hasiči. Had byl mrtvý. 
Podívejte, šestimetrová krajta plula Olší v Českém Těšíně a děsila lidi okolo

Zasahující hasiči pak odklopili plech a odhalili v celé své kráse živou a stočenou krajtu o délce asi 1,2 metru. O její odchyt rukama v rukavicích se postaral právě zkušený chovatel hadů.

„Krajta byla mladá a zprvu hodně vystresovaná. Bylo patrné, podle popálenin na hřbetě, že byla v minulosti týraná. Když ji kolega zvedl, okamžitě se mu přivinula na ruku a ihned se zklidnila,“ uvedl velitel hasičského zásahu.

Patrizio Stronati ještě v dresu Baníku Ostrava.
Stronati otevřeně o přestupu do Puskáse: Posunul jsem se vpřed, vydělal i Baník

Hasiči ji opatrně položili do mřížkovaného odpadkového koše, přikryli látkou a jejich kolegové z Karviné se nakonec postarali o převoz k příjemnému chovateli hadů ze stejného okresního města.

A jak se krajta dostala na zahradu pod plech? Údajně ji – asi před týdnem – vypustil ven jeden blíže neidentifikovaný obyvatel známé ubytovny v Petřvaldu. Ten už se mezitím odstěhoval – neznámo kam.