Návštěvníky zde čekají ukázky zásahů hasičů, záchranářů, policistů, historická a současná technika a mnoho jiného. „Těšit se můžete například na ukázky z výcviku koní Městské policie Ostrava, služebních psů Policie České republiky, simulovanou ukázku zásahu po dopravní nehodě, záchranu osob z výšky lezeckou skupinou Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, nácvik první pomoci, ukázky práce techniků Policie ČR s daktyloskopií a mnoho dalšího," informovala mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.

Zblízka si rovněž můžete „osahat" množství techniky profesionálních i dobrovolných hasičských sborů a Policie ČR a Městské policie Ostrava. Připraveny jsou také soutěže a kvízy pro děti i dospělé, trenažér převrácení vozidla ABA, jízda zručnosti, historická vojenská technika nebo laserová střelnice. Krevní centrum Fakultní nemocnice Ostrava připravilo pro zájemce o darování krve zdarma vyšetření krevní skupiny.

Jako poděkování za práci dobrovolných i profesionálních záchranářů se bude od 15.30 hodin konat koncert Pavla Dobeše a Rudy z Ostravy. Podrobný program najdete na www.hasicivratimov.cz.

Poběží na Štramberskou Trúbu

Hasiči se předvedou také v neděli ve Štramberku. Bude se tu totiž konat další ze série závodů TFA (Toughest Firefighter Alive Nejtvrdší hasič přežije) zahrnutých do soutěže o Pohár ředitele Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. V disciplínách, které simulují činnosti u „ostrého" zásahu, se utkají profesionální i dobrovolní hasiči. Víceboj začíná v 9 hodin na štramberském náměstí. Po silových disciplínách zde absolvovaných vyběhnou soutěžící tři stovky schodů zámeckým parkem až na ochoz Trúby.