Touhou vyšinutého třicátníka bylo se rvát a ubližovat, přičemž se k tomu mnohdy svlékal do půl těla. Jeho jediným způsobem komunikace bylo vyhrožování a sprosté nadávky. V reportáži, kterou pořídila regionální televize, byly popsány hned dva incidenty, které od sebe dělilo několik dnů.

„Jeden se odehrál na náměstí Republiky, kdy agresor bezdůvodně fyzicky napadal jednoho mladého chlapce, druhý z výpadů se udál ve večerce Terezka na Dlouhé třídě v Havířově. Tam proběhl pokus o napadení obsluhy večerky, kde si agresivní narkoman přišel pro bagetu, kterou ale nemínil zaplatit. Když ho na tuto skutečnost upozornila prodavačka, rozmlátil ochranné plexisklo u pokladny. Kromě toho ještě v amoku rozbil pár sklenic,“ popsala mluvčí města Rosalie Seidl Pokorná.

Útěk v řetězech.
Útěk v řetězech promění havířovské náměstí ve věznici

Muž se svým jednáním dopustil přestupku proti majetku. „Strážníci jej přímo na místě poučili o důsledcích jeho konání a vzhledem k pozitivnímu testu na alkohol je převezli na protialkoholní záchytnou stanici do Karviné. „Podle posledních informací by měl být tento agresivní člověk momentálně v psychiatrické léčebně,“ řekla mluvčí magistrátu.