„Je to plynulé pokračování náročné pracovní sezony po vánočních svátcích. Pokračuje tu trend zvýšení objemu prodeje, s čímž souvisí větší tlak na zvládnutí logistiky a expedici zboží," sděluje Adam Durčák, majitel Růžového slona, kde i v době internetového prodeje a diskrétního doručování zachovávají kamennou prodejnu zajišťující asi čtyři procenta obratu (zbytek je on-line - pozn. red.).

„Letos jsme k Valentýnovi připravili zvláštní slevové akce, při nákupu nad 1200 korun mohou zákazníci navíc získat jako dárek mini masážní hlavici. Obecně se lidem snažíme usnadnit výběr tím, že máme na webu seznam TOP 100 Bestsellerů, z něhož si mohou vybrat nejlepší námi ověřené produkty, jimiž svého partnera či partnerku nikdy nezklamou," pokračuje provozovatel sex shopu.

Kooouzelný Valentýn – jak letošní akci platící až do 14. února nazývají – poutají v Růžovém slonu každopádně nepřehlédnutelně. Ve výlohách, mezi regály, u kasy a o webu ani nemluvě! „Celkově se dá říci, že muži v tomto období volí na první pohled líbivé kousky, jako například tlakovou pomůcku ve tvaru srdce, případně samozřejmě také erotické prádlo. Pro danou příležitost jsme připravili kolekci červeného prádla, které je velmi oblíbené," uvádí Durčák.

Prodejna nebo e-shop, na obou podle něj frčí obdobné sex zpestřující věci. „Obecně chodí více muži kupovat dárky pro ženy v různých cenových relacích. Pokud si netroufají přinést domů erotickou pomůcku, odnesou si nějaké zboží z kategorie erotické kosmetiky, například parfém s feromony," usmívá se provozovatel Růžového slona.

Novinky se tady snaží zařazovat do nabídky po celý rok, ovšem i do té valentýnské spadají například tlakové vibrátory s funkcí přirážení, tlakové pomůcky s dalšími zvláštními funkcemi, jako je třeba noční projektor. „Dalšími trendovými pomůckami pro dámy jsou vibrační Venušiny kuličky s dálkovým ovládáním nebo například kalhotkový vibrátor s mobilní aplikací," popisuje Durčák.

U mužských novinek dominují zvláštní masturbátory s funkcí nahřívání nebo masturbátory s různými rychlostmi přirážení. „Trendy jsou dnes takové, které lze propojit s internetovou stránkou PornHub, kdy se pohyby z videa přenášejí interaktivně do pomůcky," říká provozovatel sex shopu.

A doplňuje, že do kategorie valentýnských se rozhodně nebojí zahrnout též erotickou kosmetiku: „K ní patří mimo jiné krémy na klitoris, různé druhy lubrikačních gelů, intimní deodoranty s afrodiziakální vůní. Módní je také masážní set – obsahující dva druhy olejů a lesk na rty – a ovšem i různé afrodiziákální parfémy s přírodními feromony."