Od konce devatenáctého století sídlila na Masarykově třídě v Opavě hlavní pošta. Jenže v roce 2014 společnost usoudila, že potřebuje šetřit a přesunula pobočku do prostor Obchodního centra Breda&Weinstein. Nutno konstatovat, že k nelibosti mnoha Opavanů.

A historická budova se uložila k zimnímu spánku, který už trvá několik let. V objektu mají nyní probíhat jen práce související s běžnou údržbou.

Česká pošta (ČP) se budovu snažila oficiálně prodat zatím čtyřikrát, a to formou elektronických aukcí. Asi nejnadějněji vypadala hned ta první, které se v březnu 2018 zúčastnily tři subjekty.

Jeden z nich byl už vybrán jako vítěz, ale než došlo k zápisu do katastru nemovitostí, prodej si rozmyslel. Další tři dražby skončily rovněž nezdarem. A o moc růžověji nevypadá ani aktuální stav. Citelně do něj totiž zasáhl koronavirus, což redakci sdělil mluvčí ČP Ivo Vysoudil.

„V současné době jsme se kvůli situaci při šíření koronaviru zaměřili především na opatření, týkající se ochrany zdraví zaměstnanců a klientů. Strategická rozhodnutí, mezi která patří i prodej či budoucí využití budovy pošty na Masarykově třídě, jsou v této chvíli přesunuta na dobu, kdy budou veškerá opatření opět navrácena do původního stavu,“ upřesnil mluvčí s tím, že budova se tedy nyní k prodeji nenabízí.

Před nedávnem se na veřejnosti začalo hovořit i o tom, že pošta chce „hodit zpátečku“ a vrátit se z Bredy zpátky na Masarykovu třídu. Tuto spekulaci Ivo Vysoudil popírá.

„Dotaz na případné stěhování pobočky zpět není vzhledem k platné nájemní smlouvě mezi obchodním domem a ČP aktuální. Nájemní smlouva je v současnosti uzavřena do roku 2024,“ konstatoval.