Na Červenohorském sedle v Jeseníkách se dnes lyžovalo pouze na modré a na žluté sjezdovce. Kvůli oteplení a dešti byl provoz na červené sjezdovce dočasně přerušen. Návštěvnost o víkendu byla zhruba poloviční než obvykle. Jarní počasí se nevyhnulo ani Karlovu pod Pradědem.

I v Beskydech byla návštěvnost kvůli nevlídnému počasí slabší, většina návštěvníků hor byli pěší turisté, objevili se i cyklisté. Ve větších střediscích na Frýdecko-Místecku se ale na technickém sněhu lyžuje stále. V největším areálu regionu Ski Bílá jsou podmínky stále dobré, i když o víkendu bylo lyžování spíše jarní.

Slabší návštěvnost měly o víkendu kvůli oblevě lyžařské areály ve Zlínském kraji, jejichž sjezdovky navzdory oteplení a dešti stále pokrývá dostatečně silná vrstva sněhu. Na své si ve vyšších polohách mohli přijít i běžkaři, avšak kvalita stopy odpovídala teplému počasí. Lyžuje se také na sjezdovkách na Vysočině, kam o víkendu zamířily stovky lyžařů. V některých střediscích je technického sněhu méně než půlmetru, někde mají ale díky zásobám na svahu i 150 centimetrů.

Navzdory nepříliš příznivému počasí s teplotami nad nulou zůstávají v Krkonoších podmínky pro lyžování dobré. Do SkiResortu Černá hora - Pec přijelo během víkendu zhruba 12 tisíc lidí, do Špindlerova Mlýně zamířilo každý víkendový den kolem 6000 lyžařů. V Rokytnici nad Jizerou v sobotu lyžovalo asi 1700 lidí, dnes jich bylo o něco méně. Harrachov měl o víkendu průměrnou návštěvnost.

Na některých místech uzavřeli sjezdovky

Oteplení a déšť zhoršil i podmínky pro sjezdové a především běžecké lyžování také v západočeské části Šumavy. V provozu jsou lyžařské areály v Železné Rudě, na Špičáku, v Nýrsku a Kašperských Horách. Některé sjezdovky se však uzavřely. Běžecké trasy se dosud kvůli nedostatku sněhu neupravují.

I v Krušných horách se zhoršily podmínky pro lyžování kvůli oteplení a dešti. Provozovatelé areálů museli proto omezit zasněžování technických sněhem, někde uzavřeli sjezdovky a v Aši i celý areál. Na tamních běžeckých trasách po oteplení roztál sníh. Víkendová návštěvnost byla přesto podle provozovatelů i díky pátečním pololetním prázdninám průměrná.

Dobré podmínky pro sjezdové lyžování nabídly areály v Orlických horách. Všechny sjezdové tratě jsou v provozu v Říčkách, většina v Deštném nebo na Bukové hoře u Červené Vody. Také středisko v Dolní Moravě pod Králickým Sněžníkem má otevřeno 8,5 z celkových 10,4 kilometru sjezdovek.

V jizerskohorských areálech společnosti Ski bižu na Tanvaldském Špičáku, Severáku a Bedřichově lyžovalo v sobotu i dnes kolem 3000 lidí. Slabá byla návštěvnost o víkendu na Ještědu v Liberci, za oba dny tam bylo 1200 lidí.

Zájem o víkendové lyžování v jižních Čechách poznamenala obleva a déšť. Ve skiareálu Lipno lyžovalo za víkend asi 3000 lidí, a to jen na technickém sněhu. Šumavský areál Zadov navštívilo asi 1300 lidí. Přírodní sníh na běžkařských trasách roztál již v pátek.

V příštích dnech by se podle meteorologů mělo ochladit a provozovatelé areálů doufají v návrat zimního počasí.