Hosty podniků neovlivňuje ani skandál kolem kšeftů s masem z nemocných krav v Polsku. Říkají to shodně provozní několika restaurací s touto nabídkou.

„Ale jo, lidé se v těchto dnech výjimečně zeptají, zda nejde o polské maso, říkají to ale s úsměvem, v nadsázce či žertem a pak si hovězí stejně objednávají, jako kdykoli před tím,“ říká obsluha jedné z daných restaurací v Ostravě.

Mezi takové patří třeba i ostravské steakové restaurace s příznačným názvem, Stračena Pub.

„Naši hosté tu situaci nijak neřeší, zájem o jídlo z hovězího masa je stále stejný, mnozí navíc ví, že my máme vlastní zdroj hovězího z biofarmy,“ podotýká zdejší provozní Martin Mikulášek.

„My maso z Polska nebereme. A zájem o hovězí? Ten se u nás nezměnil,“ odpovídá také Olga Murková, provozní Buffalo Restaurantu Baru ve Frýdku-Místku. Tatarák z pravé hovězí svíčkové, steaky, burgery. To vše nabízí třeba také podnik The Pub v Opavě.

„Ne, skandál z Polska naši hosté neřeší, hovězí nabídka jde stále stejně,“ říká zdejší provozní Tomáš Palička s tím, že polské maso se ani v místní kuchyni neobjevuje.

„Kvalitu dodávaného masa si hlídáme, máme vlastní tuzemské zdroje a že by se teď někdo ptal či zvažoval, zda si má něco z hovězí nabídky dát? Ne, to jsem ani u nás nezaregistrovala, zájem je stále stejný,“ shoduje se v odpovědích i provozní Zappa´s Restaurantu Havířov Lucie Minářová.