V těžkém terénu se ale vážně zranil – zlomil si nohu. Jak sám později vypověděl, v lese na pomoc čekal přibližně dvě hodiny.

„Mobilní telefon, kterým si chtěl zavolat pomoc se mu vybil. Tak jen hlasitě volal o pomoc, až ho zaslechli a našli jeho sousedé, kteří shodou okolností lesem procházeli,“ přiblížili rožnovští hasiči, kteří se na záchraně muže podíleli.

Dostat se ke zraněnému houbaři nebylo jednoduché. Cesta z Koryčanských pasek, kde na hasiče čekal oznamovatel události, se ukázala i pro terénní vůz neprůjezdná. Záchranáři tak museli ke zraněnému asi kilometr pěšky.

„Část jednotky zůstala u zraněného, druhá část prozkoumala možnosti příjezdu techniky pro transport směrem od Starého Zubří. Tato polní cesta se ukázala jako vhodná a průjezdná,“ uvedli záchranáři.

Hasiči poté naložili do vozu zdravotníky a potřebný materiál a přes brod potoka a lesní cestu se jim podařilo dojet až ke zraněnému. Po nezbytném ošetření na místě je záchranáři transportovali k sanitce a následně do nemocnice k dalšímu ošetření.