„Napsání projektu pro nás nebylo jen jakýmsi hypotetickým cvičením, ale velmi konkrétním záměrem, jak dále rozvíjet naši činnost, a především jak doplnit kulturní mozaiku Ostravy o aktivity a služby, které jsou zaměřeny na mladé lidi,“ řekl za Cooltour Andrej Harmečko.

Jaká bude budoucnost ostravských jatek?

Cílem projektu mimo jiné bude i propojování umělecké tvorby, vzdělávání a sdílení zkušeností z rozmanitých oborů, ale také i podporování malého podnikání, nových nápadů či start-upů. Návrh pak například zahrnuje i rezidenční centrum pro umělce z celé Evropy, prostory pro workshopy a vzdělávání či kavárnu. Majitelem prostor, jejichž rekonstrukce se odhaduje na na 150 milionů korun, bude město Ostrava.

Jaká bude budoucnost ostravských jatek?

Předpokládá se, že areál bude spravovat právě Cooltour, který s ideou na novou podobu jatek přišel. Společnost pak počítá s tím, že většinu provozních nákladů zajistí činnost areálu, v jednání je ale i podpora ze strany komerčních partnerů. Konečné plány a dokumentaci nutné pro rekonstrukci pak město chce dokončit do konce tohoto roku.

PAVLÍNA VÍTKOVÁ