Na tři stovky motorkářů si o Vánocích daly sraz na krnovském náměstí. Největší pozornost kolemjdoucích vzbuzoval fanoušek veteránů Jawa, který dostal páva - přívěsný vozík PAV z roku 1962, který vyrobila Avia Letňany - pod stromeček.

V Mototechně v šedesátých letech stál tento páv něco přes 700 korun. Znalci technické historie na krnovském náměstí žasli, s jakou dobovou přesností majitel Jawy sladil nejen svůj stroj s pávem, ale dokonce si k nim sehnal i originální motorkářskou přilbu z počátku šedesátých let.

Malé Café na krnovském náměstí obklopily asi tři stovky motorek. Sraz motorkářů se propojil s dobročinnou vánoční sbírkou na Benjamin, kterou pořádá Malé café.
Motorkáři si dali kafe a přispěli na Benjamin

Aby každému bylo jasné, že tohoto páva dostal pod stromeček, bylo nutné před vyjížďkou vyřešit technický problém jak upevnit nazdobený stromeček nad páva.

Díky genialitě československých konstruktérů mají motocykly Jawa přesně takový nosič, aby se na něm dala převážet vánoční borovička s hvězdami na špici nazdobená spoustou modrých baněk, stříbrných řetězů a drobných dekorací.

13.ročník tradiční vánoční akce - Vánoční vyjížďky Krnov, 24. prosince 2019.
OBRAZEM: Tradiční Vánoční vyjížďka Krnov nabídla nekonečnou kolonu motorek

Pod mobilním stromečkem zbylo dost místa nejen na páva, ale i na dárky a mašličky. Pro motorkáře, kteří rádi spojují Vánoce s kinetickými aktivitami, jsou československé jednostopé dopravní prostředky ta nejlepší volba. Neměli bychom o Vánocích zapomínat na páva, který je velmi užitečný i s jedním kolem a bez motoru.