Autorem tohoto netradičního způsobu chůze je legendární britská satirická skupina Monty Python, která na přelomu 70. a 80. let natočila televizní seriál skečů s názvem Monty Pythonův létající cirkus (v anglickém originále Monty Python's Flying Circus). Seriál měl u milovníků netradičního humoru celosvětový úspěch a Silly Walk Day má mnoho příznivců i v Česku.

Například Vít Škobrtal dorazil na nábřeží oděn jako originální postava z Monty Pythona. Oblečen do černého kabátu, na hlavě buřinka, v ruce deštník a kožená aktovka, prostě typický britský úředník.

Ilustrační foto.
Autobus v příkopě, auta na střechách. Nehod v MS kraji kvůli počasí přibývá

„Je to legendární satira, o nic víc nejde. Jde o to, udělat si legraci. Pobavit se s lidmi, kteří mají rádi stejný humor a jsou podobného smýšlení. Možná to tak nevypadalo, ale chůzi jsem netrénoval, byla to okamžitá improvizace přímo na místě. A taky solidní rozcvička,“ vysvětlil.

Skupinu kráčející nábřežím stylem „silly walk“ vedla sedmadvacetiletá organizátorka akce, fotografka Kateřina Tomanová, která si prý vše náležitě užila. Přiznala, že seriál Monty Python´s Flying Circus s ohledem na své mládí vlastně ani nezná, ale myšlenka uspořádat takovou akci ji nadchla.

Vodáci z Česka i Polska se letos už poosmnácté vydali na Novoroční sjezd Olše z Věřňovic do Zabelkowa.
VIDEO: Vodáci na Karvinsku jeli novoroční sjezd Olše. Přijeli i hosté z Polska

„Na prosbu kamaráda, který spravuje facebookový server Jsem z Havířova, jsem do toho šla a musím říct, ze to bylo perfektní. Jsem ráda, že se akce vydařila a že lidé přišli. Klidně si to zopakuju příští rok,“ svěřila se fotografka.

V České republice se letos konal Silly Walk Day také v Olomouci, Brně nebo Praze.