PENĚŽENKA

Strážník na vyhodnocovacím stanovišti uviděl na obrazovce člověka, který se ve večerních hodinách zaměřil na muže spícího na jedné ze zastávek v Moravské Ostravě. Nejprve kolem něj chodil, pak jej začal prohledávat.

„Prohledával mu kapsy. Po celou dobu se choval nervózně a rozhlížel se kolem sebe. Poté, co se mu podařilo vytáhnout z kapsy peněženku, podíval se do ní a následně pokračoval v prohledávání zbylých kapes,“ uvedl mluvčí strážníků Michael Beneš s tím, že v té chvíli již byla na cestě hlídka městské policie, která měla od kolegy u kamer přesný popis zloděje i oběti.

„Strážníci po příjezdu na místo podezřelého okamžitě poznali. Jednalo se o třiatřicetiletého muže, který byl předán Policii ČR,“ dodal Beneš.

Řádění zloděje a násilníka v Ostravě.

AGRESOR

Díky kamerám se podařilo zajistit i agresora, který nejprve v tramvaji, a pak i na zastávce, surově napadl staršího cestujícího. Vyslaná hlídka na zastávce spatřila muže s podlitinami na čele a na pravé tváři. Měl také krvácející tržnou ránu nad levým uchem. „Uvedl, že byl v tramvaji napaden mužem, kterého nezná.

Agresor v napadání pokračoval i na zastávce po vystoupení. Zraněného muže strážníci předali k ošetření přivolaným zdravotníkům. Přestože se podezřelý snažil z místa hned odejít, před strážníkem u kamery se mu schovat nepodařilo,“ dodal Beneš. Případ šetří Policie ČR.