Nejen na věrné zákazníky, kteří se rádi vracejí na místa, kde už třeba několik krásných dovolených prožili, ale i na ty, kteří rádi stále hledají nové zážitky, nezapomíná ostravská cestovní kancelář Nikolas tours.

„Mezi letošní novinky patří pobyty v městečku Parga. Není to sice ostrov, ale překrásné místo pevninského Řecka u pobřeží Ionského moře. Leží mezi ostrovy Korfu a Lefkada.

Georgis Mumulos. Ti, kterým až tak nevyhovují velké hotely a čilý turistický ruch, ocení naši nabídku ubytování v menších penzionech či apartmánových domech. Najdou tady typickou řeckou atmosféru, i pěšky jsou dostupné historické památky, jako například klášter, hrad a další. I na Pargu létáme, jako je tomu v případě naší cestovní kanceláře vždy pravidlem, z mošnovského letiště," vysvětluje v úvodu rozhovoru ředitel cestovní kanceláře Nikolas tours Georgis Mumulos.

Vaše nabídka je letos, jak lze vyčíst i z katalogu, bohatá. Je v ní mimo jiné pevninské Řecko, ale i řada ostrovů. Který z ostrovů dlouhodobě turisty z ČR nejvíce láká?

Určitě vyčnívá ostrov Kréta. Je největší, takže si z bohaté nabídky vyberou jak příznivci velkých hotelů a třeba pobytů all inclusive, tak i ti, kdo hledají vyžití pro své malé děti. Kréta nabízí řadu míst také pro rekreanty, kteří naopak chtějí dovolenou prožít mimo velký ruch a v klidném prostředí.

Kréta je rozmanitá, to platí pořád. Stejně jako to, že jde o kolébku řecké civilizace, která nabízí velkou řadu historických památek.

Už jste zmínil, že se snažíte svou nabídku každým rokem obohacovat. Který z nepřeberného množství řeckých ostrovů by mohl být tahákem letos?

Hodně zajímavá místa nabízejí souostroví Kyklady. Například ostrovy Santorini a Ios. Oba ostrovy leží nedaleko, ale mohou nabídnout neopakovatelné, i když úplně odlišné zážitky. Santorini je podle mě tip na romantickou dovolenou pro páry. Ostrov ve tvaru půlměsíce je sopečného původu. Pláže jsou tady písčité i oblázkové. Jedinečné je například pozorování západu slunce z vesniček nad strmými, někdy i více než stometrovými srázy k moři. Západ slunce tady jezdí sledovat lidé z celého světa a sám jsem zažil okamžiky, kdy lidé po takovém zážitku nadšeně aplaudovali.

Ios je malý ostrov, najdete na něm charakteristickou architekturu, pláže jsou světlé a moře má opravdu nefalšovanou tyrkysovou barvu. Ios zůstává v ústraní turistického ruchu a není tady ani letiště. Naše klienty proto dopravíme letecky na Santorini a na Ios je následně ve své režii přepravíme lodí.

Pyšníte se tím, že jste ostravská cestovní kancelář a svým klientům nabízíte letecké spojení z mošnovského letiště. Zároveň se kromě tradičních pobytů v Řecku snažíte nabízet i další zajímavá místa…

Letos poprvé nabízíme jedinečný italský ostrov Sardinie. Létáme na ni rovněž z mošnovského letiště a jsou to historicky první turistické lety na Sardinii z Ostravy.

Sardinie byla v minulosti cenově nedostupná, je to nejprestižnější destinace v rámci Itálie. Dříve na Sardinii jezdili spíše individuální turisté. Krize ale srazila ceny hotelového ubytování dolů i v rámci Itálie, a my jsme tak poprvé mohli zařadit Sardinii do své nabídky. Ceny, které bychom třeba před pěti lety nebyli schopni platit, se dostaly téměř na úroveň cen v Řecku. Tato nabídka už oslovila řadu našich stálých klientů, některé termíny jsou dokonce už vyprodány.

Stále u nás ale platí slevy za včasný nákup dovolené. I proto si nemyslím, že by se letos vyplatilo čekat s výběrem dovolené na poslední chvíli.

VYHRAJTE S NÁMI DOVOLENOU V ŘECKU