VYBRAT REGION
Zavřít mapu

K vodě nebo do Beskyd? Kempů v regionu je hodně

Region /TÉMA DENÍKU/ – Kempování v regionu? Pod stan, do chatky nebo karavan? K vodě nebo někam do hor? Možností je spousta.

1.7.2012
SDÍLEJ:

Kemp ve Frenštátě.Foto: Deník/Ivan Pavelek

Lučina: Autokemp Lučina už je připraven

„Kapacitu máme až na tři sta stanů. Stanovat se dá také přímo u pláže. Vše záleží na domluvě," uvedl majitel Autokemp Lučina, který se nachází u Žermanické přehrady, Ivo Fajkus, jenž má pro veřejnost dobrou zprávu. „Ceny jsme nechali na stejné úrovni, jaké jsme měli v loňském roce. To znamená, že za chatku s nejnutnějším vybavením vybíráme za den 140, za stan na den padesát korun," řekl Ivo Fajkus, který má ještě v živé paměti velké záplavy z roku 2010.

„Tenkrát jsme měli velké štěstí, že nás voda nezasáhla. To kemp na druhé straně přehrady dopadl špatně. Na poslední chvíli museli zachraňovat věci, všechno už ale nezachránili," zavzpomínal Ivo Fajkus.

Několik karavanů bylo tehdy pod vodou. Ubytovat se ve zdejším kempu dá i v hotelu a karavanech. Sociální zařízení se nachází v šesti komfort-chatkách. K oplocenému kempu patří stánek s celodenním občerstvením a louka na stanování s přístupem k vodě. Součástí stanoviště je příjezdová cesta pro spouštění motorových člunů.

Soběšovice: Kemp pod Husarůvkou nabízí nové dětské hřiště 

Kemp pod Husarůvkou leží na březích Žermanické přehrady v blízkosti centra Soběšovic. „Kemp je otevřen od prvního května, novinkou je vybudované dětské hřiště," řekl redakci Zdeněk Hrabec, který areál provozuje šestým rokem. V okruhu sedmi set metrů se nachází prodejna potravin, obecní úřad, pošta, vyhlídková věž, je zde i několik restaurací a občerstvovacích zařízení. Zdeněk Hrabec říká, že kemp má kapacitu osmdesát stanů a dvacet karavanů. Zcela plno je ale výjimečně. „V hlavní sezoně je obsazenost do těch osmdesáti procent, i tato naplněnost je dobrá. Sto procent jsme měli jen jednou, a to před třemi lety. Strašně moc záleží na počasí," pravil s tím, že již v květnu přijelo pár stanařů. „Když je pěkně, na víkend sem tam někdo dorazí. Ale ještě to není divoké," poznamenal. Kemp u přehrady je závislý i na kvalitě vody. „Člověk tu buď chytá ryby, nebo si jde zaplavat.

Když je voda zelená, zbývá jen to rybaření. Když je špatná voda, je to zlé," ví Zdeněk Hrabec. A myslí si, že kempování v posledních letech lidi moc neláká. „Upadá to. Lidé jsou čím dál tím pohodlnější, raději jedou do penzionu než pod stan," prohlásil provozovatel soběšovického kempu. Letos se rozhodl vybudovat dětské hřiště – právě proto, aby nejmladší návštěvníci areálu měli kromě vody alespoň nějakou zábavu. Dospělí mohou zajít třeba na nedalekou diskotéku. Ta je za terénní vlnou, a tak provozovatel garantuje, že zejména na okraji kempu bývá přes noc klid.

Frýdlan nad Ostravicí: Zlevnili poplatky za stan

Své brány již letos otevřel také provozovatel areálu Kempink Beskydy Zdenko Chovanec. Kempink se nachází v tichém prostředí na pravém břehu Ostravice – severně od Frýdlantu nad Ostravicí. Areál je částečně obklopen jehličnatým a listnatým lesem, v noci je osvětlen a hlídán. „Provoz jsme zahájili 1. května. Na návštěvníky čekají nově vymalované chatky, sociální zařízení a opravená restaurace," sdělil telefonicky Zdenko Chovanec.

Ke změně došlo také v cenách. Ty uvítají především majitelé stanů. „Zlevnili jsme poplatek za stan, a to ze sedmdesáti korun na pětačtyřicet," dále informoval provozovatel. V areálu je k dispozici společenská místnost s televizí a videem. Pro děti jsou připraveny hřiště, pískoviště, kolotoč, houpačky. Na své si přijdou také dospělí. Zahrát si mohou fotbal, volejbal, stolní tenis nebo kuželky. Kempink nabízí rovněž půjčovnu sportovních potřeb, kol, šlapacích autíček a společenských her.

„Pro vyznavače turistiky a cyklisty máme zpracované trasy na výlet, podle nichž si mohou vyšlápnout na Lysou horu, Smrk či Ondřejník. Návštěvníci nejvíce oceňují dva splavy na řece Ostravici, kde je možnost se krásně osvěžit, zaplavat si a příjemně se odreagovat. Pro ty, kteří dávají přednost koupání v bazénu, je několik příležitostí v blízkém okolí," řekl Zdenko Chovanec s tím, že uzavřel smlouvu s relaxačním centrem Kotelna, kde návštěvníci mohou využít desetiprocentní slevy na nabízené služby, kromě masáží. Pro náročnější je ve vzdálenosti tří kilometrů směrem na Čeladnou golfové hřiště v překrásném prostředí Beskyd, kde mohou udělat své první kroky i začátečníci.

Olešná: Autokemp v těsné blízkosti města

Autokemp Olešná má podle Pavlíny Juřenové z frýdecko-místecké společnosti TS, která kemp provozuje, k dispozici čtyřicet míst pro karavany vybavených elektropřípojkami a dále zhruba sto míst pro stany. Areál se nachází v rekreační zóně přehrady Olešná na úpatí Palkovických hůrek s panoramatickým výhledem na Beskydy. O výhodnosti polohy podle provozovatele svědčí i skutečnost, že kemp i tábořiště jsou v těsné blízkosti Frýdku-Místku. Plocha stanoviště pro karavany je asi čtyři tisíce metrů čtverečních, ke stanování je prostor přibližně stejné rozlohy.

Hned vedle kempu je vybudován letní i krytý aquapark, v okolí se nachází široká síť značených cyklostezek a turisté si mohou vybírat z atraktivních tras. Technické služby zdůrazňují i blízkost Čeladné, Frýdlantu nad Ostravicí a Hukvald lidé se tak mohou poměrně snadno dostat na golfové hřiště, na sportovní letiště či ke zřícenině hradu.

Frenštát pod Radhoštěm: Moderní autokemp je velmi žádaný

Autokemp Frenštát pod Radhoštěm patří k nejmodernějším kempům minimálně v Moravskoslezském kraji. O jehož další existenci se přitom před více než deseti lety hodně spekulovalo.

V sedmdesátých letech minulého století přitom patřil k nejlépe hodnoceným a hojně navštěvovaným. První ranou bylo uzavření blízkého koupaliště z hygienických důvodů. Návštěv ubývalo, po devadesátém roce fungovala již jen hospoda a pak se stal areál objektem devastace.

Kemp v podstatě upadal a chátral téměř deset let, než se obyvatelé a návštěvníci dočkali jeho otevření po rozsáhlé rekonstrukci, což bylo v březnu 2003.

Dnes je v krásném prostředí obklopen z jedné strany řekou Lomnou a z druhé aquaparkem – dvaadvacet chatek. Jedna dvoupatrová pro osm osob je vybavená krbem, společenským prostorem a vlastním sociálním zázemím, patnáct chatek je čtyřlůžkových a šest dvoulůžkových. Dvě chatky mají bezbariérový přístup. Všechny mají sprchový kout a sociální zařízení.

Kemp samozřejmě skýtá zázemí i pro karavany, které se mohou napojit na venkovní přívody vody a elektrickou síť, místo tam najdou také milovníci stanování. Součástí areálu je budova s kuchyňkou, společenskou místností, prádelnou, sociálním zařízením sprchami s teplou vodou a WC. Celý areál kempu je vybaven bezbariérovými přístupy a v celém areálu také funguje wi-fi.

Zájemci jej najdou poměrně snadno. Leží na okraji města. Při příjezdu od Nového Jičína či Kopřivnice se návštěvník vydá doleva kolem aquaparku, za aquaparkem mine po levé ruce Rybářskou baštu a za ní opět zabočí doleva. Tam už je brána autokempu.

V areálu kempu je otevřené ohniště a pět pergol s krby na grilování, přičemž dřevo je k dispozici zdarma. K využití je dětské hřiště, travnaté hřiště na volejbal, kuželky a stolní tenis. Novinkou od letošního roku bude promítání v minibijáku, kde se návštěvníci mohou usadit na špalky. „Promítat se bude tak jednou za deset dnů v průběhu prázdnin. Chystáme fi lmy autorské dvojice Smoljak – Svěrák," uvedl ředitel frenštátského městského kulturního centra Marian Žárský.

V autokempu je rovněž dětské dopravní hřiště, které je v době prázdnin provozováno pro potřeby návštěvníků. V případě, že se návštěvník kempu ubytuje na pět a více nocí v chatce, dostane dvakrát volný vstup do aquaparku nebo krytého bazénu.

Osmilůžková chatka vyjde na 1980 korun, čtyřlůžková na 1300 korun, dvojlůžková stojí 690 korun. Dospělá osoba zaplatí za denní pobyt 60 korun, stan stojí 70 korun.

Dolní Lomná: Především klid a pohoda

Autocamp U viaduktu v Dolní Lomné, jehož kapacita je zhruba sto osob, sezonu zahájil již 1. května. „Prozatím je to dobré, protože se velice rychle oteplilo," uvedla po pár dnech provozu provozovatelka Taťána Marszalková. „Mám tu hodně lidí, až do září sem jezdí hlavně stálí klienti, ale nejen oni," konstatovala. Autocamp, který vznikl na přelomu století v místě bývalého tábořiště, má podle ní svou specifi ckou atmosféru. „Lišíme se tím, že tady nemáme žádné restaurace a hospody. Je to klidný kemp v přírodě. Jsme v lesnatém terénu u říčky, myslím si, že je tady pěkněji než u přehrady," smála se Taťána Marszalková s tím, že lokalitu vyhledávají hlavně rodiny s děti a starší lidé. Přijíždějí za turistikou i houbařením.

Míst dostatek i pro hlavní sezonu. „Já to nijak nerezervuji. Pokud přijedou nějací stanaři, místa najdou," pravila Taťána Marszalková. Autocamp U viaduktu se nachází u ústí jednoho z nejkrásnějších údolí Moravskoslezských Beskyd. Zájemci si mohou projít třeba naučnou stezku kolem pralesa Mionši, kde lze obdivovat nedotčený karpatský les. Naučnou stezku Mionši tvoří asi sedmikilometrový okruh s deseti zastaveními. Stezka je přístupná jen pro pěší od 1. června do 15. září, prohlídka zabere tři až čtyři hodiny. Taťána Marszalková si však všimla, že hodně lidí touží poznávat Jablunkovsko i na kole. „Cykloturistika kvete," míní.

Frenštát pod Radhoštěm: Lákavé výlety na koních

Na okraji Frenštátu pod Radhoštěm, čtyři kilometry od lanové dráhy na Pustevny, se nachází chatová osada a penzion Liščí mlýn. Díky umístění v podhůří Beskyd je kemp vhodný pro milovníky přírody a hor, je výchozím bodem pro různé výlety. Ve Frenštátu pod Radhoštěm mohou návštěvníci zavítat do aquaparku.

Vedení kempu letos připravilo pro ubytované několik novinek. „V pokojích v penzionu je nově zřízeno digitální vysílání televize, kromě bezplatného užívání počítače je připraveno i wi-fi v areálu zdarma. Dále mají návštěvníci možnost objednat si jízdu na koni, novinkou je i možnost lukostřelby," uvedl provozovatel kempu Jaromír Naleraj.

Kemp nabízí návštěvníkům ubytování v šesti chatách rozdělených napůl, každá polovina má pokoj s pěti lůžky, umyvadlo a toaletu. Sprchy jsou pro ubytované společné. V penzionu jsou tři čtyřlůžkové a jeden šestilůžkový pokoj, sociální zařízení je na patře. Lidé mají k dispozici kuchyňku, mohou si však dokoupit také polopenzi. Ceny za noc na osobu se pohybují kolem dvou set korun podle počtu ubytovaných, chaty jsou o něco levnější než penzion. Návštěvníci, kteří chtějí levnější bydlení, mohou využít ubytování v karavanu či stanu.

Zajímavostí areálu jsou tematické školní výlety jako Indiáni ještě nevymřeli, kde organizátoři připravují jedno- či vícedenní program pro třídy.

Příbor: Příborský Ricco oplývá novinkami

Kemp Ricco v Příboře se nachází přímo v areálu veřejného koupaliště, návštěvníci tedy mají možnost koupat se po celý Příborský kemp oplývá novinkami. Výhodou příborského kempu je bezesporu to, že to jeho dočasní obyvatelé mají velice blízko ke koupališti.den. V komplexu je také volejbalové hřiště nebo minigolf, ve městě mohou zájemci navštívit muzeum místního rodáka Sigmunda Freuda.

Koupaliště letos slaví dvacet let od svého otevření, proto vedení na prvního července připravilo oslavu tohoto kulatého výročí. „Po celý den bude vstupné na koupaliště zdarma, pozvali jsme moderátora z rádia, který bude pouštět hity jednotlivých let. Chceme udělat průřez toho, jak se koupaliště vyvíjelo," uvedl vedoucí areálu Rudolf Korčák.

Návštěvníci, kteří zavítají do kempu v Příboře, si mohou vybrat mezi ubytováním v chatkách či v nově otevřeném penzionu. Penzion je umístěn kousek od letního areálu, má vybavené pokoje včetně sociálního zařízení, internetu a kabelové televize. Ubytovaný zaplatí pět set korun za noc, má k dispozici kuchyňku, stravovat se však může také v areálu koupaliště. U penzionu je i zahrada. Levnější ubytování v těsné blízkosti bazénu najdou návštěvníci v sedmi čtyřlůžkových chatkách, kde zaplatí osm set korun za chatku za noc, nebo ve stanech za tři sta korun na den za stan. Sociální zařízení pro chatky je společné.

Kemp připravil tuto sezonu pro rekreanty speciální program v podobě nočních prohlídek Příbora. „Lidé projdou město za svitu louče a petrolejových lamp, vodíme zájemce na starý hřbitov a vyprávíme jim pověsti o městě," vysvětlil Korčák. Prohlídky mohou využít ubytované školní výlety i menší skupinky rekreantů.

Rodiče, kteří mají malé děti a chtějí si užít chvilku sami, mohou využít nové služby hlídání. Vedení koupaliště zajistilo pedagoga, kterému mohou rodiče své potomky na hodinku či dvě svěřit a který se jim bude věnovat.

Rožnov pod Radhoštěm: Bazén je v ceně

Nedaleko Frenštátu se nalézá čtyřhvězdičkový Camping Rožnov. Ve městě mohou navíc lidé zavítat do skanzenu lidové kultury, součástí kempu je bazén, hřiště na volejbal a další sportovní aktivity. „Návštěvníci našeho kempu oceňují hlavně bazén, který mají v ceně. Tuto sezonu jsme otevřeli novou restauraci," řekla recepční Anna Glonková.

Kemp v Rožnově pod Radhoštěm nabízí návštěvníkům ubytování ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích v chatkách, bungalovech nebo v budově. Chatky jsou bez sociálního zařízení, některé bungalovy mají WC, jiné i sprchu. Ceny v chatkách vyjdou asi na dvě stě korun na osobu, ubytování v bungalovu a v budově je o něco dražší.

V objektu nechybí ani sportovní zařízení, návštěvníci si mohou zahrát biliár, je tam hala na stolní tenis a další sportovní aktivity. Vybavenost kempu a příroda Beskyd včetně Valašského muzea v přírodě vytváří vhodné podmínky pro cyklisty, turisty, ale i školní výlety.

ZA HRANICEMI BESKYD

Vítkov-Klokočov: Hadinka spoléhá na nádhernou přírodu

Kempy nenajdeme pouze v Beskydech. Rekreační středisko Hadinka v Klokočově u Vítkova leží v podhůří Nízkého Jeseníku v chráněné krajinné oblasti Oderské vrchy.

Hadinka spoléhá na přírodu. Kemp Hadinka je obklopen krásnou přírodou.Prostředí je vhodné pro houbaře i rybáře, kteří mohou chytat v řece Budišovce. Děti se mohou povozit na koních na místním statku Františkův dvůr. „Máme tady takový standard, žádné novinky na letošní rok neplánujeme. Lidé sem jezdí hlavně za krásnou přírodou," řekla správcová střediska Radmila Janíková. Areál nabízí sportovní vyžití na univerzálních antukových hřištích, dětské houpačky, prolézačky nebo brouzdaliště.

V rekreačním středisku Hadinka se mohou lidé ubytovat ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích v chatkách, kde mají vlastní sprchový kout a umyvadlo, toalety jsou v kempu společné. Mají také možnost zaparkovat vlastní karavan nebo postavit stan. Ubytování v chatkách stojí sto padesát korun, ve stanu či karavanu padesát korun na den. Lidé se mohou stravovat formou polopenze či plné penze.

Kemp je vhodný pro pořádání školních výletů, motorkářských srazů, koncertů či festivalů. Mohou si jej pronajmout také vedoucí táborů nebo sportovních soustředění.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU

Autor: Redakce

1.7.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
AKTUALIZUJEME

Jednoho muže vlak zabil, druhého jiný vlak těžce zranil

Ilustrační foto
13

Od neděle se mohou na horách tvořit sněhové jazyky

Janek Ledecký: Vánoční koncert bude letos mix hitů

Janek Ledecký chystá tradiční vánoční turné, na kterém posluchači uslyší písničky z nové desky. Ve středu 22. listopadu zavítá jedna z našich nejznámějších hudebních hvězd do divadelního sálu v třinecké Trisii. Koncert začne v 19 hodin, vstupenky se prodávají v cenovém rozmezí 390 až 450 korun.

Valcíři konečně slaví vítězství na půdě soupeře

Druholigoví fotbalisté Frýdku-Místku se konečně dočkali v letošním ročníku tříbodové radosti z trávníku svého soupeře.

Právě jsme se narodili, podívejte se na fotogalerii miminek

Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Frýdecko-Místecku a Třinecku.

Studenti si mohou vybírat z několika desítek oborů

Začátkem listopadu přivítala budoucí studenty Střední odborná škola Třineckých železáren.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT