Obecně prospěšná společnost AS-Senior se dostala do problémů vinou její provozovatelky Vladimíry Martinkové. S úřady se pře o to, zda poskytovala nebo neposkytovala pobytovou sociální službu. Tu chtěla obejít poskytováním terénní asistenční služby u klientů ubytovaných v běžné ubytovně. I toto oprávnění jí však bylo odebráno.

Martinková čelí několika trestním oznámením a žalobě na vyklizení prostor ubytovny. Mezi závažná obvinění patří ta od bývalých zaměstnanců a spolupracovníků, kteří upozornili na podezřelé finanční praktiky Martinkové.

„Účtovala si výkony, které se vůbec neprováděly, a to jen proto, aby byl čerpán celý příspěvek. Když jsem na to upozornila, byla jsem okamžitě vyhozena," řekla bývalá předsedkyně správní rady, která si však nepřála zveřejnit své jméno.

K zodpovědnosti Martinkovou žene také příbuzný jedné z klientek. „Měl jsem v zařízení svou maminku. Když jsem chtěl vyúčtování, zjistil jsem, že mě připravila o dvacet tisíc korun. Po několika marných výzvách jsem na ni podal trestní oznámení," řekl Jan Choma.

Martinková však všechna nařčení popírá. „Není to pravda. Všichni mi házejí klacky pod nohy a chtějí mě pošpinit. Budu se proti tomu bránit," reagovala Martinková.

V zařízení se v poslední době starala o přibližně dvacet klientů. Jedná se o různě nemocné lidi. Někteří jsou trvale upoutáni na lůžko, jiní nesvéprávní. Klienti se však z ubytovny postupně stěhují jinam. Několik se podařilo umístit v jiném soukromém zařízení v Českém Těšíně, o další je připraveno se postarat město Havířov, případně krajský úřad. Záleží také na příbuzných, zda se rozhodnou své blízké z AS-Senior přeložit jinam.