Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Moravskoslezském kraji zpívalo koledy 15 tisíc lidí

Více než 720 míst nejen v České republice, ale i v zahraničí, ve středu pod taktovkou Deníku přineslo lidem tu pravou českou předvánoční atmosféru. Konal se pátý ročník adventní akce regionálního Deníku Česko zpívá koledy.

9.12.2015 AKTUALIZOVÁNO 9.12.2015
SDÍLEJ:

Česko zpívá koledy – MŠ Adamusova v Ostravě. Foto: Deník/Lukáš Kaboň

Také letos se redaktoři Deníku rozjeli na desítky míst našeho kraje, odkud vám přinášeli zprávy o tom, jaká atmosféra doprovází zpívání koled tentokrát.

Podle informací ze všech míst, která Deník při zpívání sledoval, se akce zúčastnilo zhruba 15 tisíc lidí.

Co budeme zpívat?Koledy Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Jak jsi krásné neviňátko a Pásli ovce valaši.

A kdo chce, může si na závěr zazpívat i populární píseň Vánoce, Vánoce přicházejí.

Zpívání koled v Moravskoslezském kraji:

15.00 hodin

Havířov 

V Havířově se vánoční melodie linou centrem už od dopoledních hodin. Pro návštěvníky vánočního městečka je už od 15 hodin připraven program, který ve skleněném výtvarném stánku připravilo SANTÉ. O hodinu později zazpívá soubor Havířovské babky. V 17.30 bude podium patřit ženskému pěveckému sboru Canticorum.

Právě tento sbor společně se Stanley´s Dixie Street bandem budou doprovázet návštěvníky dnešní akce Česko zpívá koledy, která na náměstí Republiky začíná v 18 hodin.

Ostrava

Koledy se na některých místech Ostravy rozezní už dříve. Například před MŠ Adamusova v Ostravě-Hrabůvce se děti společně se svými rodiči a přáteli školy sejdou už v 16 hodin. O půl hodiny později se mohou všichni „zpěváci" a další zájemci společně přesunout o kousek dál před MŠ Klegova. Na ZŠ v Porubě se zase rozhodli spojit zpívání koled v rámci akce Česko zpívá koledy s Andělskými vánočními dílnami a dnem otevřených dveří - více zde.

Vítkov

Ještě před oficiálním zahájením Česko zpívá koledy v 18 hodin, se už ve středu dopoledne zapojila Základní škola na náměstí Jana Zajíce ve Vítkově. Místní žáci si v rámci této akce vytvořili i živý betlém.

Ještě před oficiálním zahájením Česko zpívá koledy v 18 hodin, se už ve středu dopoledne zapojila Základní škola na náměstí Jana Zajíce ve Vítkově. Místní žáci si v rámci této akce vytvořili i živý betlém.

Ještě před oficiálním zahájením akce Česko zpívá koledy v 18 hodin, se už ve středu dopoledne zapojila Základní škola na náměstí Jana Zajíce ve Vítkově. Místní žáci si v rámci této akce vytvořili i živý betlém. Foto: Jana Dušková

Ostrava,  MŠ Adamusova, Klegova - 17.25 hodin:

Česko zpívá koledy – MŠ Adamusova v Ostravě.

VÁNOČNÍ NÁLADA. Několik desítek dětí s rodiči se dnes v 16 hodin při příležitosti akce regionálního Deníku Česko zpívá koledy, sešlo také před MŠ Adamusova, která se do akce zapojila už po několikáté.

Poprvé se jí ale zúčastnila třeba dvojnásobná maminka Eva Borková. „Malá chodí tady do školky, ale dnes nezpívá. Přišli jsme se jen podívat. Je to moc hezká předvánoční akce. Většinu koled s dcerou Valerií známe, protože si je zpíváme i doma o svátcích," řekla Eva Borková.

Už potřetí se akce zúčastnil Ilja Nikolov. „Můj syn Oliver trénoval na zpívání s kluky ve školce, je tam poslední rok. Příští už půjde do školy. Letos jsme na akci potřetí, je to hezké se tak sejít a zazpívat si koledy," podotkl tatínek Olivera.

Se synem Patrikem a Robinem zase přišel na zpívání koled Marek Řeha. „Ten starší měl dnes zpívat, ale bojí se, takže jen sledujeme ostatní," poznamenal s úsměvem pan Řeha.

Děti si zazpívaly koledy i vánoční píseň Vánoce, Vánoce přicházejí, při které jim rodiče zapálili prskavky.

Česko zpívá koledy – MŠ Adamusova v Ostravě.

Přesně o půl hodiny později se podobný scénář odehrál také v blízké MŠ Klegova.

Opava - 17.38 hodin:
Dolní náměstí v Opavě se pomalu plní i přes nepřízeň počasí. Ve slezské metropoli totiž prší.

Dolní náměstí v Opavě se pomalu plní i přes nepřízeň počasí. Ve slezské metropoli totiž prší.

Ostrava - 17.45 hodin:
Masarykovo náměsti se pomalu plní Ostravany a cimbálová muzika Radegast se ještě zvučí. Lidé postávají u stánků, někteří už čekají před pódiem s texty vánočních koled.

Příbor - 17.47 hodin:
V Přiboře na náměstí se už lidé rozezpívávají a stále přicházejí další lidé.

Zpívání koled v Příboře.

Havířov - 17.52 hodin:
Ve vánočním městečku v Havířově právě zpívá sbor Canticorum. Prostor před pódiem se pomalu plní lidmi, kteří si přišli zazpívat koledy s Deníkem.

Ve vánočním městečku v Havířově právě zpívá sbor Canticorum.

Frýdek-Místek - 17.55 hodin:
Na náměstí Svobody finišuje zvuková zkouška sboru Gymnázia Petra Bezruče, který zazpívá spolu s Pavlem Býmou.

Opava - 18 hodin:
Česko zpívá koledy v Opavě právě začalo. Jako první přichází na řadu Nesem vám koledy.

Sbor Opava.

Opava - 18.06 hodin:
Dolní náměstí v Opavě je velmi slušně zaplněno.

Dolní náměstí v Opavě je velmi slušně zaplneno.

Frýdlant nad Ostravicí - 18.09 hodin:
Také účast ve Frýdlantu nad Ostravicí, kde vystoupil BMA Band, je hojná.

Frýdlant n. O.

Ostrava - 18.12 hodin:

Na Masarykovo náměstí v centru Ostravy se lidé scházeli už po půl šesté. Před šestou se náměstí zaplnilo do posledního místečka.

Přesně v celou vystoupil na podium Martin Chodúr a začal si lidmi notovat koledu Nesem vám noviny. Lidé s ním sborově zpívají. "Je to moc krásná akce, chodím každý rok a je dobře, že je to letos zase na náměstí v centru," řekla těsně před začátkem zpívání paní Vlasta z Poruby.

S první koledou se hudební „ledy" prolomily a sborově náměstím ze všech stran znělo Nesem vám noviny, poslouchejte. Ostravané nezpívali sami, opět je doprovodil zpěvák a textař Martin Chodúr.

„Bylo to krásné, řekl bych ještě lepší než loni. Myslím si, že ten prostor Masarykova náměstí je naprosto ideální. Ta atmosféra tady byla úžasná. Byl to skvělý mix klasických koled a tradičních vánočních písní," popsal své dojmy ostravský primátor Tomáš Macura, který si dnes přišel také zazpívat.

Vrchy - 19.12 hodin

Ve Vrchách se sešlo kolem čtyřiceti zpívajících. Ti se nejprve nemohli dohodnout, zda budou zpívat venku u stromečku, nebo zůstanou uvnitř v teple.

Nakonec pěvecká skupina Krákorky, ale i další místní občané, zazpívali vánoční koledy venku a závěrečnou píseň Vánoce, Vánoce přicházejí si zazpívali za doprovodu kytary uvnitř obecního úřadu. 

Koledy s Deníkem se zpívaly také v obci Vrchy na Novojičínsku.

Pozvánku Česko hledá koledy z dnešního Dobrého rána České televize Ostrava najdete zde.

Pravidelné předvánoční zastavení pořádá regionální Deník již od roku 2011. Tehdy poprvé druhou prosincovou středu v 18 hodin shodně zazněly koledy na 14 místech v České republice. 

Loni už je společně zazpívalo na 570 místech v Česku a deseti místech v zahraničí přes 70 tisíc lidí!

Letos se zpívá na více než 700 místech - jejich seznam najdete zde.

Autor: Redakce

9.12.2015
SDÍLEJ:
Petice proti stavbě supermarketu ve Vratimově.
6

Prodej pozemků pro supermarket rozděluje Vratimov na dva tábory

Fotbalový pažit v Řepištích je na sobotní televizní utkání připraven.

Snad nebudou hráči hledět do kamer, přeje si předseda fotbalistů Řepišť

Zprovoznění obchvatu mělo zpoždění

V úterý 17. října byl slavnostně otevřen obchvat Třince v úsecích Nebory – Oldřichovice a Oldřichovice – Bystřice. Jako první se po nové cestě měli v 18 hodin projet motorkáři. 

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

V Česku pátý den po sobě padaly teplotní rekordy. Nová maxima dnes hlásí 25 ze 144 stanic měřících 30 a více let, většinou v Moravskoslezském a Zlínském kraji, kde bylo i přes 22 stupňů Celsia. Nový rekord si ale připsala i Labská bouda v Krkonoších. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Policisté rozpletli případ, kdy řidič ujel od těžké nehody

Vážnou nehodu, která skončila nárazem vozidla do vzrostlého stromu, vyšetřují frýdecko-místečtí policisté. Událost se odehrála v září u hřbitova ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.

Představujeme prvňáky ZŠ v Milíkově a Bukovci

Deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu na straně 4 a na webu. Deník si tak mohou koupit na památku. Fotografii zvětšíte kliknutím. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení