„Posledního srpnového dne tohoto roku novojičínský policejní komisař zahájil úkony trestního řízení ve věci zločinu znásilnění, který se stal přibližně třicet minut po dvaadvacáté hodině večerní 30. srpna v blízkosti převlékárny na pláži vodní nádrže Větřkovice,“ potvrdil otřesný případ René Černohorský, tiskový mluvčí Policie ČR.

Co konkrétně se stalo? Tehdy pro kriminalisty ještě neznámý muž nečekaně přiskočil nahý k procházející mladé ženě (26). Pevně ji sevřel kolem ramen a ucpal ústa rukou. „Přinutil oběť lehnout si na zem a aktivně jí zabránil k vymanění se z jeho sevření přilehnutím a dotýkal se jí na intimních místech. Po chvíli však svého jednání zanechal a z místa protiprávního jednání odešel neznámo kam. Poškozená žena tak utrpěla psychickou újmu, k jejímu zranění či ke škodě na majetku nedošlo,“ pokračuje mluvčí.

Následné tři měsíce kopřivničtí policisté s novojičínskými kriminalisty intenzivně po pachateli pátrali. Vytipovali okruh možných podezřelých a nakonec označili za pachatele právě muže ze sousedního okresu. „Ten se ke své trestné činnosti plně doznal a byl tak obviněn ze zločinu znásilnění,“ uvedl René Černohorský.

Násilník před nedávnem prošel ústavní sexuologickou léčbou a v současné době docházel na léčbu ambulantní. V minulosti byl již sedmkrát pravomocně odsouzen a potrestán pro obdobnou trestnou činnost okresními soudy v Novém Jičíně a ve Frýdku-Místku a Krajským soudem v Ostravě.

„Z tohoto důvodu policejní komisař podal návrh na jeho vzetí do vazby, což bylo akceptováno jak Okresním státním zastupitelstvím v Novém Jičíně, tak i novojičínským Okresním soudem a v těchto dnech je již obviněný muž na základě příkazu umístěn ve Vazební věznici v Ostravě,“ doplnil policejní mluvčí s tím, že celá záležitost je nadále v prověřování a ve vyšetřování ze strany novojičínských kriminalistů.