Na klinice je momentálně hospitalizovaných šest pacientů. Dva z nich zařízení přijalo v pondělí. „Jeden pacient je stále napojen na přístroj extrakorporální membránové oxygenace, dalších pět na umělé plicní ventilaci," uvedla mluvčí svatoanenské nemocnice Dana Lipovská. Dva pacienti, které lékaři odpojili v pondělí od plicní ventilace, se vrátili zpátky do jiných nemocnic, jeden putoval do prostějovské a druhý do bohunické.

Ranní údaje ze statistik ministerstva zdravotnictví ukazují v České republice prolomení hranice tří tisíc lidí s pozitivním testem na nový typ koronaviru a dva nové případy na jižní Moravě. Na jižní Moravě evidovali hygienici v úterý ráno 175 osob s pozitivním testem na nový koronavir. K pondělnímu večeru jich hygienici hlásili 173. „Za posledních 24 hodin bylo nových případů celkem 17. Nejvíce jich evidujeme v Brně, čtyřiaosmdesát. Po šestadvaceti pozitivních testech mají lidé z Břeclavska a Znojemska,“ uvedli hygienici ve svém pravidelném přehledu.

V celé zemi dosáhl v úterý před devátou ráno počet potvrzených případů nemoci COVID-19 3002. Čtyřiadvacet pozitivně testovaných pacientů zemřelo, pětadvacet se jich k pondělnímu večeru vyléčilo.

Hygienici a laboratoře prověřily v pondělí v celé republice 5 313 vzorků a zachytili 184 nových pozitivně testovaných osob.

Na jižní Moravě v tomto týdnu stát ověřuje opatřeni takzvané rychlé nebo inteligentní karantény. Podstatou chytré karantény je zjištění přesného pohybu nakaženého za posledních pět dnů. Poslouží k tomu údaje z jeho telefonu a platební karty. K získání dat musí dát hygienikům nakažený souhlas. Na jejich základě poté budou pracovat se vzpomínkovou mapu, která pomůže nakaženému vybavit si a zjistit od něj, s kým byl na různých místech v osobním kontaktu.

Na jih Moravy v pondělí dorazilo pět odběrových armádních týmů.

Online reportáž