Toho si je Moravskoslezský kraj dobře vědom, a proto přispěje na jeho opravu částkou pět milionů korun. Kostel získá opravou novou břidlicovou střechu, nové střešní vikýře a klempířské prvky včetně nových kotevních a hromosvod, vyměněny budou i poškozené části krovové soustavy.

Oprava si vyžádá téměř jedenáct a půl milionu korun. Celkové náklady, snížené o s pětimilionový příspěvek kraje, vyčlení jeho vlastník - -statutární město Opava, ze svého rozpočtu.

Jednolodní kostel sv. Markéty.
Z historie regionu: Kostel v Čermné s dalšími sakrálními památkami

„Péče o kulturní památky je důležitá pro zachování odkazů minulosti i pro současnost. Kostelu sv. Václava se podařilo vdechnout nový život. Návštěvníci do něj přicházejí na koncerty, výstavy, umělecké performance, společenská setkání i na svatby,“ říká náměstek hejtmana kraje Lukáš Curylo.

Vznik kostela spadá do 14. století a kromě dochovaných fragmentů gotických maleb je důležitá a historicky hodnotná také krovová konstrukce z 18. století s částečně dochovaným bedněním.

Koncem 20. století prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Se zahájením nových oprav je počítáno od ledna a skončit by měly v závěru roku 2020.

Opavský rampouch 2019 na opavském Stříbrném jezeře.
Opavský rampouch: Vánoční koupání opět přilákalo zástupy lidí