Přípravné práce běží v areálu koupaliště zatím naplno. Otevřeno bude už v sobotu 31. května. Do té doby by měly být postaveny nové občerstvovací stánky v zastíněné části u zadního plotu. „Právě pracujeme na kanalizaci, přípojce vody a elektřiny. Stánků tady bude stát hned několik," řekl ředitel Správy sportovních a rekreačních zařízení Václav Wicher.

Nedávné vydatné deště na koupališti neškodily, protože jej chrání protipovodňový val. Kvůli němu se však v zadní části areálu drží dešťová voda. Ta zaplavila dráhu pro dětská elektroautíčka. „Dráhu jsme letos prodloužili a má dva okruhy, aby si ji děti užily. Vodu, která ji nyní zaplavila, odčerpáme, aby mohla být dráha dokončena a v létě v provozu," vysvětlil Wicher.

Novinky se dočkala také skokanská věž. Letitý povrch jednotlivých můstků byl stržen a nahrazen novým. Ten je nyní z drobných lepených kamínků, na kterých by se neměla držet voda.

„Skokanská věž se stupni 3, 5 a 10 metrů patří mezi nejoblíbenější atrakce. Už jen proto, že v širokém okolí žádná jiná desítka není. Využívají ji také čeští reprezentanti, kteří už si opět zamluvili jeden týden pro své tradiční soustředění. Pro veřejnost se chystáme uspořádat další ročník soutěž ve skocích z desítky o hodnotné ceny," dodal ředitel Wicher.

Koupaliště letos nemění výši vstupného, která zůstává stejná, jako loni. V provozu budou všechny atrakce. Vedle skokanské věže, klasického 50metrového plaveckého bazénu a dětských brouzdališť to je bazén s několika tryskami a chrliči vody, skluzavkou, vlnobitím, protiproudem a dvěma tobogány. Návštěvníci mohou využít také úschovnu jízdních kol, bezplatnou úschovnu věcí chráněnou kamerovým systémem, půjčovnu sportovního náčiní pro stolní tenis, plážový volejbal a další sporty, netradiční otevřenou posilovnu na terase. Koupaliště je pokryto wifi signálem pro internetové připojení.

„Důležitá je pro nás bezpečnost návštěvníků. Proto na ně bude dohlížet tým zkušených plavčíků, mistr plavčí a naše koupaliště je výjimečné i tím, že máme po celou dobu provozu přítomného lékaře," doplnil informace Wicher.

Ceník koupaliště v Havířově

Podívejte se na videa z koupaliště: 

Zdroj: Youtube