Soutěž, která se koná od roku 2008, byla i letos rozdělena do tří hlavních kategorií podnikatelské subjekty, obce, organizace veřejného sektoru. Ty se dále členily podle počtu zaměstnanců nebo působnosti obcí.

„Hodnotící komise u soutěžících posuzovala řadu sociálních, environmentálních i ekonomických ukazatelů. Zaměřila se mimo jiné na jejich vztah k okolí a jeho sociálním potřebám, podporu sociálně ohrožených skupin, handicapovaných i osob se změněnou pracovní schopností," vysvětlila krajská mluvčí Petra Špornová.

Jak podotkla, do letošního sedmého ročníku se přihlásilo rekordních 70 uchazečů firmy, obce a společnosti veřejného sektoru.

„Všem vítězům jsem předal ocenění v podobě plastiky s názvem Nositel. Je zhotovena z lité porcelánové hmoty na dřevěném podstavci, v limitované sérii ji vyrobil sochař Jan Šnéberger. Společenskou odpovědnost vnímám jako konání spravedlnosti ke všemu, všem, včetně sebe, kdy člověk vyváží všechny stránky svého konání a učiní něco navíc," řekl moravskoslezský hejtman Miroslav Novák.

Vítězové Ceny hejtmana kraje za rok 2015

Kategorie podnikatelské subjekty
- do 50 zaměstnanců: Park Inn by Radisson Hotel Ostrava

- do 250 zaměstnanců: Technické služby Opava, s. r. o.

- nad 250 zaměstnanců: Ostravské vodárny a kanalizace, a. s.

Kategorie organizace veřejného sektoru
- do 50 zaměstnanců: Družstvo NAPROTI 

- nad 50 zaměstnanců: Nemocnice Frýdek-Místek

- obce s rozšířenou působností: Kopřivnice

- ostatní obce: Otice