Uzavření mostu od 1. června zasáhlo do životů desítek tisíc motoristů tří ostravských čtvrtí i desítek obcí a měst na Opavsku.Krajský úřad by měl o možném otevření mostu v době od 19 do 5 hodin rozhodnout počátkem následujícího týdne.

Jak již Deník informoval, řízení o úpravě dopravního režimu skončilo v pátek 3. září o půlnoci. Dopravní policie ale před koncem termínu přišla s požadavkem na propočet průjezdnosti na signalizační zařízení.

Mosty v Rudné ulici mezi ostravským městským stadionem a vlakovým nádražím Ostrava-Vítkovice čeká bourání a následná výstavba nových pilířů. Omezení potrvají dva roky. Stav v květnu 2021.
Rudná v Ostravě - další dopravní peklo. Budou se bourat mosty, akce má zpoždění

„Hned v pondělí bylo provedeno měření, v úterý byly výsledky zaslány do datové schránky,“ uvedl starosta Ostravy-Hošťálkovic Jiří Jureček s tím, že dopravní policie by své stanovisko měla krajskému úřadu odeslat hned po víkendu. Vše nasvědčuje tomu, že průjezdnost je v pořádku a nehrozí kolony.Podle nepotvrzených informací se však před koncem termínu vyjádřil ještě jeden z dotčených orgánů, který sice nevznesl přímo námitku, ale jeho stanovisko by mohlo rozhodování zkomplikovat.Alespoň o částečné otevření mostu denně od 19 do 5 hodin již delší dobu usiluje Sdružení obcí Hlučínska a tři ostravské městské obvody: Petřkovice, Lhotka a Hošťálkovice ležící za uzavřeným mostem.

„Věříme, že se tak nakonec stane,“ uzavřel starosta Hošťálkovic.