„Kruhový objezd u Teska patří mezi nejfrekventovanější ve městě, proto jsme dlouhodobě zvažovali, jak a čím ho ozvláštnit, a to v návaznosti na nenáročnou údržbou do dalších let. Měli jsme mnoho nápadů a  tento se nám zdál originální a neotřelý,“ přibližuje vedoucí Odboru komunálních služeb Jana Maierová. 

Výsadbu uvnitř kruhového objezdu tvoří tři kusy solitérních habrů, jejichž koruny by se měly v budoucnu propojit, vznikne tak zelená střecha – druhé patro. „Podsadbu tvoří 355 kusů trvalek jako jsou okrasné trávy, třapatky, plamenky a rozrazily. Pro  jarní kvetení je v zemi připraveno 600 kusů cibulek krokusů. V dalších letech se na kruhovém objezdu možná objeví další rostliny,“ říká karvinský městský zahradník Tomáš Trampler. 

Cibuloviny (krokusy) poprvé rozkvetou na jaře. „Kvetení bude během roku přibývat, barevnost však nebude chaotická, barevně budou vznikat čisté plochy bez rušivých elementů. K zapojení vysázených rostlin budeme potřebovat odhadem asi tři roky,“ dodává městský zahradník.