"V celém domě už teče studená i teplá voda, podařilo se ji napojit do všech bytů. Ve středu se podařilo obnovit i dodávku plynu," uvedla ve středu mluvčí Bohumína Lucie Balcarová. 

Ve výškovém domě jsou k bydlení potřebné i výtahy. "Menší výtah oheň i voda zcela zničila, bude nutná jeho kompletní výměna, ve středu proto objednáváme jeho výrobu. U většího výtahu proběhnou testy, jakmile se podaří ho znovu napojit na elektřinu. Zatím nevíme, kdy začne fungovat," řekla dále mluvčí města. 

Největší problém je, a několik dalších dní bude, elektřina. "Dnes jsme připojili na elektřinu byty do 6. patra. S napojením pater 7. až 12. patra je to složitější, protože se musí vyměnit poškozené části a provést rozsáhlé revize. Čím je patro blíž ohnisku požáru, tím jsou škody na rozvodech a elektroměrech rozsáhlejší. Opravy mohou trvat sedm až deset dní," popsala situaci mluvčí města. 

STŘECHA UŽ SE OPRAVUJE

V úterý pak na domě začaly i opravy ohněm poškozené střechy a opláštění. "Sanační firma si na střeše domu umístila agregát, aby k práci měla k dispozici elektřinu, než bude zcela zprovozněna. Práce postupují od shora dolů," doplnila mluvčí města s tím, že v domě jsou od středy v plné práci i pojišťovací technici. "Budou postupně procházet nejen společné prostory, ale všech 60 bytů, aby zdokumentovali následky celé pojistné události, kterou pak město bude uplatňovat u své pojišťovny," řekla. 

K TÉMATU 

Aktuální informace o dění v domě a vše další najdou potřební lidé na webu města www.mesto-bohumin.cz