„Sešli jste se tady sami profesionálové v oboru,“ nechal se slyšet Václav Berka, který se z pozice doživotního emeritního vrchního sládka Plzeňského Prazdroje stal předsedou poroty. Rychlokvašky z hospod by bez prý v prestižním klání neuspěly jak bez potřebné praxe, tak i teorie.

Však se též začínalo odborným testem obsahujícím kromě jiných otázky, jak často sanitovat pivní trubky (minimálně jednou během čtrnácti dní). Nebo, jak dlouho musí čerstvě doručená bečka ležet bez naražení na provozovně, aby se její obsah uklidnil po převozu (čtyřiadvacet hodin).

Poté soutěžící představovali sebe i podniky – výhradně, ty v nichž mají na čepu plzeňské pivo – kde sami pracují. Nakonec došlo na jejich umění: Minutu chystali výčep a za další minutu natočili 0,5 l Pilsner Urquellu na hladinku a 0,3 l mezinárodním způsobem; na „čochtana s pěnou.“

Radka Zemanová z plzeňského pivovaru jako prezidentka soutěže vyhlásila vítězem Michala Španěla z porubského podniku Arrows Original Baseball Restaurant. Druhá skončila Simona Křížková z PUOR Slezská a třetí Barbora Gojová z Kozlovny U Ježka. Čeká je národní finále!