Někteří z nich mají přes šedesát let, nejstaršímu z aktérů se blíží sedmdesátka. Místo důchodu a hýčkání vnoučat se podle obžaloby zapojili do obřích marihuanových kšeftů na Karvinsku. Před soudem stanuli i jejich příbuzní a další lidé, včetně mladíka z Polska.

Ve hře jsou desítky kilogramů drogy za stovky tisíc korun. Státní zástupkyně tvrdí, že v letech 2014 až 2016 zajišťovali a prodávali drogu polským odběratelům, kteří za nimi jezdili do Českého Těšína.

V další fázi pak měli někteří obžalovaní drogu převážet do Polska, kde ji údajně předávali místním zákazníkům.

Slavnostní odhalení sochy Věry Špinarové v Husově sadu.
Socha Věry Špinarové rozdělila Ostravu! Zklamaný je i její syn: To není maminka

Policisté na případu pracovali delší dobu, nasadili dokonce agenta předstírajícího zájem o koupi většího množství drogy. Po jedné z transakcí přišla vlna zatýkání.

Jako první předstoupila v úterý před soud žena (67 let), která využila svého práva a odmítla vypovídat. Předseda senátu proto přečetl její dřívější výpovědi, ve kterých se k činu přiznala. „Nebylo to ale v takové míře, jak je to popsáno. Nedělala jsem to proto, abych zbohatla,“ řekla seniorka s tím, že chtěla jen získat peníze na bydlení. „Abych měla na byt, stravu a léky. Všeho moc lituji, hlavně toho, že tam byl zapojen i můj syn, který má tři děti,“ řekla důchodkyně.

Některým z obžalovaných hrozí v případě uznání viny osm až dvanáct let vězení. Jak dlouho hlavní líčení potrvá, není jasné.

Mladík stráví ve vězení celkem třiadvacet let.
Ohnivého devianta čeká třiadvacet let ve vězení
Dopravní nehoda s následkem smrti v městské části Poruba, na tzv. přechodě smrti, 29. července 2018 v Ostravě.
Tragická nehoda z Poruby u soudu: řidič tvrdí, že mu selhaly brzdy