Takový osud stihl nadějného hráče J. B. (20 let) z Ostravy, který působil v profesionální hokejové lize. Soud mu vyměřil tři roky žaláře za účast na sérii ozbrojených loupežných přepadení heren, které provedl se svými dvěma komplici.

Ti za mřížemi stráví tři a půl a čtyři roky. Verdikt padl v těchto dnech u Krajského soudu v Ostravě, který v rámci odvolacího řízení potvrdil rozsudek Okresního soudu v Ostravě.

K loupežím docházelo od srpna do září loňského roku v městských částech Ostrava-Poruba, Ostrava-Hrabůvka a Ostrava-Zábřeh. Samotný hokejista, působící ve druhé lize, se zapojil do čtyř z pěti přepadení.

To první provedli pouze jeho třiadvacetiletí kamarádi. Scénář byl pokaždé stejný.

Jeden z mužů sledoval dění v herně, do které v průběhu noci či nad ránem opakovaně vstupoval. Když byl „čistý vzduch“, vtrhli lupiči dovnitř.

Na hlavách měli různé masky, Jedna z nich pocházela z hororu Vřískot, další je známa jako Anonymous, jindy měli čepici s otvory pro oči. Hrozili i zbraněmi.

Na zdůraznění svých výhrůžek dokonce natahovali jejich závěry. Jindy, když se obsluha neměla k vydání peněz, jeden z pachatelů svého komplice vyzval, aby začal střílet. Žena jim odevzdala necelých dvacet tisíc korun.

Lupiči, které pojila záliba v automatech, byli úspěšní celkem třikrát, kdy si odnesli přibližně sedmdesát tisíc korun.

Pachatele se podařilo dopadnout krátce po poslední loupeži. Policisté tehdy získali informaci o chystaném přepadení a provedli rozsáhlá bezpečnostní opatření, do kterého byla zapojena i zásahová jednotka.

„Dostali jsme informaci, že má dojít k dalšímu loupežnému přepadení. Pachatele se podařilo zadržet těsně po spáchání loupeže,“ uvedl krátce po zadržení trojice ostravský kriminalista Radim Bena.

Verdikt krajského soudu je pravomocný a není proti němu odvolání.