Letos jsme se jarmarku nedočkali. Všechny kulturní akce byly kvůli koronaviru zrušeny a památky zavřeny.

Kastelán se stejným nasazením začal nazdobený a vypulírovaný zámek zase vyklízet, aby byl připravený na plánovanou rekonstrukci. S kamarádem Karlem Knappem, který dění na linhartovském zámku neustále dokumentuje a propaguje, natočili aspoň video, kterým pozvali veřejnost na virtuální prohlídku.

Podívejte se na virtuální prohlídku linhartovského zámku 

Zdroj: Youtube

„Tady dole měla být 4. dubna svatba, ale ani ta se neuskuteční. Až bude možnost, aby se víc lidí setkalo pohromadě, poprosím kamarády, aby mi pomohli se stěhováním věcí, jako je třeba drak. Toho bych sám nesundal,“ komentoval virtuální prohlídku zámku Jaroslav Hrubý.

Nejvíc ho mrzí, že papírové sochy a pohádkové postavičky ze zámku měly potěšit děti u zápisu do školy. Bohužel zápis bude bez dětí. Díky krokoměru kastelán s překvapením zjistil, jak je vlastně zámek rozlehlý.

Je schopný zde nachodit třeba i 25 kilometrů. 

„Aspoň vám ukážu, kolik místností obsahuje zámeček mimo návštěvní trasy, ale nezle je zpřístupnit z bezpečnostních důvodů nebo protože slouží jako depozit,“ uvedl Hrubý při videoprohídce, která je aspoň malou náhradou za zrušený Velikonoční jarmark.