„Chci odsud odejít bez berlí, proto jsem tady," řekl personálu Léčebného domu Golf při přijetí Jiří Tříska, jenž, jak sdělila jeho přítelkyně, před výbuchem pravidelně sportoval. „Oba společně jezdili na kole, chodili po horách a rádi by se podle ní vrátili k aktivnímu trávení volného času a životu před osudným výbuchem," uvedl Jaroslav Baďura, tiskový mluvčí Rehabilitačního centra Čeladná.

Jiřího Třísku nyní čeká několik týdnů, které stráví v rukou špičkových odborníků a terapeutů Rehabilitačního centra v Čeladné. Jeho ošetřující lékařkou bude po dobu jeho léčebného pobytu Kateřina Jurová. „Léčebný program pana Třísky jsme individuálně přizpůsobili jeho současnému zdravotnímu stavu a diagnóze. Denně má naplánovanou individuální fyzioterapii s jednou z našich specialistek, absolvuje také pomocnou fyzikální léčbu a cvičení, zaměřená na posílení svalstva. Podle dosažených pokroků v léčbě budeme samozřejmě jeho léčebný program v průběhu pobytu upravovat." Přiblížila rehabilitační program pacienta Kateřina Jurová.

Jiří Tříska utrpěl při výbuchu řadu zranění a přes dva týdny byl kvůli popáleným dýchacím cestám udržován v ostravské Fakultní nemocnici v umělém spánku. „Utíkal jsem hned ke dveřím, tam byly plameny až na schody, až nahoru, a všechno odspodu hořelo. Všude střepů, spadlé stropy. Už jsme se rozloučili se životem, protože to trvalo tak deset minut. Víte, co to je, být v ohni deset minut? To je hrozné. Čekáte jen, kdy umřete. Nic víc," vylíčil již dříve Jiří Tříska hrůzné chvíle pro Českou televizi.