Firma z Kravař se mimo jiné zabývá projekcí a realizací ve stavebnictví. Byť rekonstrukce nestojí v čele jejího zájmu, s hlučínskou výzvou se popasovala na výbornou, což potvrdili také odborníci.

Rodinný dům na Rovninách, což je část Hlučína, měl jít původně k zemi. Jeho majitelé ovšem nakonec změnili názor a objekt vybudovaný v roce 1921 se rozhodli zachovat.

„Původně to bylo tak, že soused dům koupil s tím, aby ho zboural. Plánoval rozšířit zahradu. Ve finále ale dospěl k názoru, že by to byla škoda. Rozhodl se jít cestou rekonstrukce a oslovil naši společnost,“ komentoval majitel DK1 Daniel Kozel, vzápětí ještě doplnil:

„Nechtěli jsme z toho dělat žádnou hypermodernu. Naopak vycházeli jsme z dispozic domu. Rekonstrukce proběhla tak, aby se zachoval odkaz na historii.“

Hlučínský dům na Rovninách měl být po odkupu nového majitele původně zbořen, nakonec se ale rekonstruoval a zachoval.Zdroj: archiv DK1

Nedávno zveřejněný článek časopisu Home ve svém titulku dokonce dům přirovnává k Notting Hillu, což je oblast v západní částí Londýna. Zároveň se tak nazývá i známá romantická komedie s Julií Robertsovou a Hugh Grantem, který ve zmíněném snímku žije v domě, jenž nápadně připomíná právě ten hlučínský.

„Vymyslela to autorka článku. Rozhodně rekonstrukce neměla být podle nějakého filmu. Jak už jsem řekl, chtěli jsme zachovat historický ráz tohoto objektu a tradiční regionální vzhled,“ podotkl Daniel Kozel.

Ať už je srovnání s anglickou architekturou na místě či nikoliv, na dům jsou pozitivní ohlasy. Úspěchy DK1 v posledním ročníku soutěže Stavby roku Moravskoslezského kraje 2017 tímto ovšem neskončily. Firma totiž získala i dvě čestná uznání za rekonstrukci bývalého mlýna na novou restauraci Nemlyn v Kravařích a přestavbu bývalé opavské školky na polyfunkční dům.