Ve středu odpoledne se takto zbavila odpadu romská parta, která zřejmě pracuje na rekonstrukcích domů. Jako příhodné místo si vybrala lokalitu mezi doly Dukla a Lazy.

Akce to byla předem promyšlená. Šéf vše jistil v luxusním BMW, zatímco další členové party vykládali odpad z velké dodávky. Aby toho nebylo málo, zajeli ještě pro jednu fůru, tentokrát zbytků z rozebraných automobilů.

Ve čtvrtek se na skládce objevila další várka odpadu. 

Svědci, kteří zakládání černé skládky viděli, přivolali městskou policii. Ta se teď snaží podle registračních značek aut zjistit, kdo je za nezákonné uložení odpadu zodpovědný.

Vlastníci lesů i pozemků jsou proti zakládání skládek téměř bezbranní. Instalují sice značky se zákazem vjezdu nebo i závory, tato opatření se však zatím jeví jako neúspěšná. Kdo se chce odpadu zbavit načerno, složí ho kamkoli.

Dá se přitom předpokládat, že stavební firmy si za likvidaci suti a dalšího odpadu nechají od zákazníka dobře zaplatit. Místo na skládku ho ale odvezou do lesa. Stejně tak platí motoristé za likvidaci pneumatik, které rovněž ve velkém končí v lesích. Tam je pak navíc sběrači železa zapalují, aby získali dráty.