Stačí skočit přes plot a jste u nás : ) Skočte k nám přes plot a dejte o sobě vědět : ) Takto se včetně ikony „smajlíku“ místo vykřičníku Městská nemocnice Ostrava (MNO) na Fifejdách obrací v prvním případě na doktory, ve druhém na zdravotní sestřičky. „Šli jsme cestou výzvy k akci!“ popisuje náměstkyně pro řízení lidských zdrojů a správu Kateřina Kyselá.

MNO sice neuvádí, kolik zdravotnického personálu a kde ji chybí, nicméně její vedení připouští boj se „zvyšující se fluktuací“. Týká se to hlavně nelékařských pozic. „Zdali je nová kampaň úspěšná, se tak dá těžko říci,“ vysvětluje Kyselá s tím, že na Fifejdách mají už léta náborové příspěvky pro lékaře i sestry. Studentům nabízí – za upsání se k práci – stipendia.

Tištěnou inzerci MNO nepovažuje za efektivní; potencionální nové zaměstnance oslovuje totiž spíše na sociálních sítích (Facebook či Youtube) i svém webu. „Letos se zviditelňujeme i na bannerech na plotech s výzvou k jejich přeskočení. Kromě toho chodíme do škol, účastníme se akcí lékařské fakulty, cílíme na studenty i mediky na praxích u nás,“ upřesňuje Kyselá.

Staňte se naším superhrdinou! Staňte se naším andělem! Tak se obrací na mladé zdravotníky s výzvou k doplnění týmu Vítkovická nemocnice. „Bez nadsázky za ně lékaře a sestřičky považujeme! Kampaň jsme tak pojali proto, že si uvědomujeme, jak psychicky i fyzicky náročné tyto profese jsou,“ vzkazuje Radka Miloševská za zařízení patřící do skupiny AGEL.

Vítkovická nemocnice pozoruje, že ubývá zájem sestřiček o práci u lůžka. A naopak stoupá jejich zájem o působení v ambulancích. „Aktuálně hledáme všeobecné zdravotní sestry na interní oddělení či následnou péči,“ líčí Miloševská. A zdůrazňuje výhodu vlastních ploch na plotě, na kterých inzeráty pro „superhrdiny a anděly“ visí. Nemusí za ně platit žádné nájmy…

Fakultní nemocnice Ostrava odlehčenou kampaň na nábor nových sil nemá. „Účastníme se ale veletrhů práce, cíleně navštěvujeme i studenty ve školách a prezentujeme, že zaměstnání u nás přináší možnost profesního rozvoje na špičkových pracovištích,“ podotýká mluvčí Petra Petlachová. Brali by všeobecné sestry do směnného provozu a doktory – specialisty.