Na Bruntálsku ošetřili osmiletého chlapce, který spadl z prolézačky. Se středně těžkým poraněním ho předali zdravotníkům v krnovské nemocnici.

Vyjížděli také do Beskyd. „Při startu s paraglidem došlo při poryvu větru k odhození padáku do porostu stromů a následnému pádu větvemi do terénu. Osmatřicetiletý muž utrpěl poranění páteře, po události však zůstal při vědomí. Na špatně dostupné místo vyjela pozemní posádka z Kopřivnice a vzlétl vrtulník z Ostravy. Pacient byl letecky přepraven do ostravské fakultní nemocnice," uvedl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Záchranáři pomáhali také devětadvacetiletému muži z Ostravska, který při trhání ovoce spadl ze stromu. Utrpěl zranění zad a hrudníku. „Posádka ho na místě ošetřila a předala do péče urgentního příjmu Městské nemocnice Ostrava-Fifejdy," řekl Humpl.

Záchranářský vrtulník s osádkou musel v neděli zasahovat i ve Vřesině na Opavsku. Z několikametrové výšky zde během práce spadl muž. „Podle svědků byl krátce v bezvědomí, se záchranáři však již později komunikoval. S poraněním hlavy a horní končetiny mu letečtí záchranáři poskytli odbornou pomoc a poté jej transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě.

Posledním pacientem, který se v neděli zranil při pádu z výšky, byl šestačtyřicetiletý muž. Stalo se tak v Ostravě. Při snaze dostat se na střechu uklouzl a při pádu si zranil obě nohy. S těžkým zraněním jej lékařská posádka předala do péče zdravotníků Městské nemocnice Ostrava-Fifejdy.