Ty se projektu účastnily již vloni a hned věděly, že je nemine ani letos. „Takže už koncem října jsme opět začaly sledovat sociální síť i webové stránky www.jeziskovavnoucata.cz, abychom si vybraly seniora z blízkého okolí a mohly jej zase osobně navštívit,“ říkají.

Lidé z celého Česka si takto vybírají přání seniorů, nejčastěji podle místa bydliště i finančních možností. Letos si obě účastnice vybraly pana Josefa Svobodu, kterému již jeho dar předaly.

„Pan Josef si přál sladkosti, kafe a cukr. Setkání s ním bylo velice dojemné a příjemné. I když jsme se potkali poprvé v životě, měli jsme si spolu pořád o čem povídat a dokonce jsme se i pěkně nasmáli. Pan Josef srší vtipem a optimismem,“ popisují dámy schůzku v pokoji domova, kterou s nimi prožil i spolubydlící pana Josefa.

V centru Karviné už je průjezdný i druhý nový kruhový objezd - u kostela sv. Marka
V centru Karviné jsou dva nové kruhové objezdy. Jak se vám líbí?

„Oba nás okouzlili natolik, že jsme se rozhodly, jakmile nám to počasí dovolí, vzít je třeba i někam ven na procházku,“ popisují dále obě dobročinné dámy, v jak pěkné přátelství může tento krásný projekt přerůst.

„V dnešní době chybí úcta a pokora ke starším. Zkusme to změnit třeba "jen" díky Ježíškovým vnoučatům. Zkusme být také více všímaví k seniorům ve svém okolí a pokusme se změnit životy lidí, kterým chybí zájem a pohlazení. Každému bychom přály vidět tu radost v očích obdarovaného, je to pocit k nezaplacení!“ dodávají upřímně.

Projekt kvituje i samotný Nový domov v Karviné, který do něj své seniory přihlásil již vloni, když ho oslovil samotný Český rozhlas.

„Myšlenka vzpomenout si na osamělé seniory a vytvořit jim vánoční svátky krásnější a radostnější, nás ihned nadchla,“uvedla ředitelka Nového domova Karviná Eva Cholewová.

„Charitativní akce, které dělají radost lidem ve starším věku si zaslouží hluboký obdiv a úctu. Projekt Ježíškova vnoučata je výjimečný v tom, že kdokoliv má možnost splnit osamělým seniorům jejich přání. Přináší jim tak nejen samotný splněný dárek, ale také pocit, že na nich někomu záleží, že nejsou na světě zbyteční a jaksi navíc. Samotní dárci pak také nezůstanou neobdarováni. Dostane se jim jedinečného pocitu, že někoho udělali šťastným. A to není rozhodně málo,“ dodala.

Benefiční koncert v Havířově, pátek 30. listopadu 2018.
VIDEO: Benefiční koncert v Havířově aneb Když housle baví