Na nejfrekventovanějším místě v centru Klimkovic začalo být v uplynulých dnech ještě rušněji. Avšak zatímco silničáři se do křižovatky ulic Československé armády a Lidické nahrnuli, řidiči ji museli na několik měsíců vyklidit.

Z křižovatky, kde je nejen v dopravní špičce složité vyjet z okolních ulic, bude okružní křižovatka, jež urychlí výjezd vozidel i z Lidické ulice, kde je dnes „stopka“.

Výstava nového kruhového objezdu v Klimkovicích.Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň

Většinu nákladů hradí Moravskoslezský kraj. „Podporujeme a spolufinancujeme opatření, která pomocí kruhových objezdů zvyšují bezpečnost na krajských silnicích, pokud příslušná obec kompletně připraví projektovou dokumentaci a zafinancuje svůj podíl,“ říká náměstek hejtmana pro dopravu Jakub Unucka s tím, že vedle Bohumína, Krmelína, Ludgeřovic či Nového Jičína je to nyní případ právě i Klimkovic.

PERNÝ VÍKEND

Řidiči se už museli seznámit s objízdnými trasami vedoucími po okolních silnicích. Odkloněna byla i hromadná doprava a během prázdnin bude dočasně zrušeno několik zastávek. Největší nápor ale Klimkovice zažijí od 9. do 12. srpna, kdy budou uzavřeny oba tubusy dálničního tunelu a řidiči se nahrnou do ulic Klimkovic.

Právě v situacích, kdy bude docházet k uzavření tunelu, se ale podle starosty Jaroslava Vargy přínos „kruháče“ osvědčí nejvíce. „V té chvíli se veškerá doprava z dálnice svádí na objízdnou trasu vedoucí přes centrum našeho města. Příští měsíce budou pro občany i řidiče znamenat velkou zátěž, věříme však, že zlepšení dopravní situace bude stát za to,“ nepochybuje starosta Klimkovic.

„Denně naším městem projíždějí tisíce automobilů, vybudování okružní křižovatky významně zvýší bezpečnost a zklidní dopravu. Jsme moc rádi, že výstavba začala,“ podotýká Varga.

Honění krále ve Lhotce, dne 8. června v Ostravě. Na snímku slavnostní průvod.
OBRAZEM: Honění krále aneb Lidové veselí ve Lhotce

Klimkovice hledají dobrovolníky na silnice

Výstava nového kruhového objezdu v Klimkovicích.Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň

Zavedení objízdné trasy v době stavby rondelu zvýší provoz na už tak přetížené Vřesinské ulici nedaleko křižovatky s Polní ulicí, kde stojí základní škola. Klimkovice proto hledají dobrovolníky, kteří by ve zbývajících červnových dnech pomáhali při zajištění bezpečnosti dětí u silnice a na přechodu pro chodce. Zájemci ať se dostaví na městský úřad. 

ArcelorMittal Ostrava. Ilustrační foto.
Odborář: Od té doby, co Mittal huť koupil, do výroby skoro neinvestoval