A Café

Když se zeptáte majitelů nejlepších restaurací ve městě, kam chodí snídat, většinou řeknou, že právě do A Café. V Mariánských Horách byla totiž před více než dvěma lety otevřena moderní kavárna, kde se skvěle skloubily design a gastronomie.

Majitel podniku Radim Dvořáček mladší dobře věděl, že ve městě je poptávka po luxusním podniku, kde by se podnikatelé mohli kvalitně nasnídat. „Proto taky otvíráme ve všední dny už v sedm hodin ráno. Máme radost, že řada lidí začíná pracovní den právě u nás.“

Ostravská kavárna a bistro A Café.

Také jeho zkušenosti potvrzují, že Ostravané nejraději snídají vajíčka připravená na nejrůznější způsoby. „Asi nejvíce jede vejce Benedikt. Ženskou specialitou je pak avokádový sendvič. Hodně oblíbené jsou u nás taky sladké snídaně, kdy nejčastěji servírujeme lívance,“ řekl Radim Dvořáček mladší.

Jediným dnem, kdy má zavřeno, je sobota. „Ta volba pro mě byla vcelku jasná. Každý si potřebuje aspoň jeden den v týdnu odpočinout.“

Velkým hitem se naopak staly nedělní snídaně, které se podávají od 9 hodin do 13 hodin. A bez rezervace jste většinou bez šance. „Nedělní provoz si všichni užíváme, je to neskutečná pohoda. Nikdo nikam nespěchá, lidé pijí prosecco, prostě paráda. Chodí k nám hodně i cizinci, hlavně pak Poláci, kteří sem jezdí na víkendy,“ dodal Radim Dvořáček mladší.

Podávání snídaní: 7 až 10.30 hodin (všední dny)
9 až 13 hodin (neděle, doporučuje se rezervace)
TIP DENÍKU: Vejce Benedikt (anglický muffin, zastřené vejce 2 kusy , holandská omáčka, šunka, špenát) 149 korun.
www.acafe.cz